Про Канаду

canada blog0

Ознайомившись із «Заповідями іммігранта»  і зрозумівши, «Імміграція в Канаду. З чого почати?» , ви озброїлися знаннями про те, як зрушити процес еміграції з мертвої точки, а також про те, як долати труднощі імміграційного шляху. Якщо ви обрали Канаду і не хочете, щоб еміграція так і залишилася вашої захмарною мрією, ви повинні знати про найголовніше - 7 основних речей, без яких ви не зможете виїхати на ПМЖ до Канади.

1. Іноземна мова.

Без неї не можна. Ніяк. Взагалі. Зовсім.

Для всіх імміграційних програм Канади необхідне знання англійської мови або французької мови (у деяких випадках - обов'язково володіння обома мовами). Французька обов'язкова для імміграційної програми провінції Квебек. Деяким кандидатам може бути необхідне знання обох мов для набору достатньої кількості балів в імміграційному відборі. Про всяк випадок зазначимо, що рівня «Я вчив англійську в школі» мало для того, щоб успішно пройти імміграційний процес. Пакет документів для імміграції до Канади включає сертифікат про рівень володіння англійською/французькою мовою, визнаний Канадою. Мінімально можливий рівень знання англійської мови для подачі документів в системі Express Entry і попадання в Pool of Candidates (базу даних кандидатів) - рівень 7 за шкалою CLB, Canadian Language Benchmark (IELTS 6.0 - за кожним показником тесту - Listening, Reading, Writing і Speaking) або TEF (Reading 207-232, Writing 310-348, Listening 249-279, Speaking 310-348). Яка мова буде основною при проходженні імміграційного процесу в Канаду, залежить від того, яку мову ви знаєте краще. Крім цього, потрібно розуміти, що знання і складання тесту з французької мови може дати вам більше шансів на імміграцію, оскільки Канада і її провінції інтенсивно залучають до імміграції франкофонів - заявників, які вільно розмовляють французькою мовою.

Також потрібно розуміти, що необхідний мінімальний рівень СLB 7, отриманий на мовному іспиті IELTS або TEF, стосується кожної мовної компетенції або показника - Listening, Reading, Speaking і Writing, а не загального балу по тесту (overall band score).

Екзамен з другої іноземної мови (французької або англійської, в залежності від того, яку мову ви обрали в якості основної), можна, але не завжди потрібно здати мінімально на рівень 5 за шкалою CLB (TEF - Reading 151-180, Writing 226-270, Listening 181-216, Speaking 226-270 або IELTS Reading 4.0, Writing 5.0, Listening 5.0 і Speaking 5.0).

Провінція Квебек приймає результати наступних мовних тестів: TEF, TEFaQ, DELF, DALF, TCF, TCFQ. Щоб отримати бали за фактором «володіння французькою мовою», вам необхідно здати один з перерахованих вище мовних тестів мінімально на рівень В2.

Для успішної подачі заяви на імміграцію і подальшого проходження імміграційної процедури важливо набрати певну загальну кількість прохідних балів. Іноді сертифіката про складання тесту на рівень CLB 7 мало для набору прохідних балів через нестачу балів за іншими факторами оцінки. Щоб компенсувати нестачу балів за іншими критеріями імміграційного відбору (вік, кількість років досвіду роботи, рівень освіти і т.д.), від вас може вимагатися знання мови (мов) на більш високому рівні. Важливо розуміти, що, наприклад, бали 6.0 за кожним показником тесту IELTS не є гарантією імміграції, особливо у випадку, якщо вам більше 35 років, у вас немає 6 років досвіду роботи, а ваш рівень освіти - молодший спеціаліст або бакалавр.

Чим вищий ваш результат мовного тесту, тим вищі ваші шанси на відбір в Pool of Candidates. Здали тест на мінімально необхідний рівень, подали досьє і ПРОДОВЖУЄМО ВИВЧАТИ МОВУ І ПЕРЕЗДАВАТИ ТЕСТ (-И) на вищий рівень.

2. Оцінка дипломів

У списку документів для подачі імміграційного досьє є пункт: Educational Credential Assessment, що означає «Порівняльна характеристика дипломів» або оцінка/евалюація/верифікація дипломів. Без цього документа подача досьє на імміграцію і реєстрація в системі відбору кандидатів Express Entry, а також подача заявок Expression of Interest і подальший процес по провінційним імміграційним програмам, неможливі.

Процес евалюації проводиться в спеціальних установах Канади. Від вас вимагається засвідчити і перекласти всі ваші дипломи в Україні, відправити їх до Канади і отримати документ з порівняльною характеристикою. Диплом потрібно підтвердити в країні його отримання (в кожній країні - свої правила підтвердження диплома).

Необхідно проводити оцінку всіх дипломів про вищу, технічну або средньоспеціальну освіту як основного, так і залежного заявника. Це дає більше балів при розгляді вашої кандидатури в системі відбору кандидатів.

28.01.2018 провінція Квебек оголосила про введення системи Expression of Interest для відбору кандидатів. Подальший принцип відбору буде схожий на систему відбору кандидатів Express Entry, тому для імміграції до провінції Квебек також необхідно зробити оцінку дипломів.

Іншими словами, евалюація дипломів потрібна для проходження імміграційної процедури. Крім того, вона стане в нагоді вам після переїзду. А якщо щось піде не так в імміграційному процесі (наприклад, стануться несприятливі для вас зміни в імміграційному законі), і вам випаде можливість переподати досьє по інший імміграційній програмі, евалюація вже буде у вас в кишені, і вам не доведеться витрачати дорогоцінний час на її отримання.

Детальніше про порівняльну характеристику дипломів читайте на сторінці нашого сайту>>

3. Документи

Наявність абсолютно всіх документів зі списку документів на імміграцію є необхідною. Документи потрібні у форматі, який вказаний на офіційних сайтах по імміграції в Канаду (загальних і провінційних). Навіть якщо необхідні документи є нестандартними для українських реалій, потрібно всіма способами домагатися їх отримання. Наявність документів невідповідного формату не дає права подавати імміграційне досьє. Навіть невірний формат відправленої сканкопіі документа може привести до закриття справи і необхідності його переподачі, не говорячи про відсутність якогось документа в вашому імміграційному досьє. Протягом усього імміграційного процесу ви будете знаходиться в процесі постійного збору та отримання документів. Це - важко, але без цього - ніяк.

4. Офіційний досвід роботи.

Для реєстрації в системі Express Entry ви повинні мати мінімально 1 рік безперервного стажу. Чим більший стаж - тим більше балів ви отримуєте за фактор «Робота / Досвід роботи», і тим вищі ваші шанси на відбір. Ключовий момент: досвід роботи повинен бути офіційним. Це перевіряється і має підтверджуватися документально. Максимальні бали в імміграційному відборі ви отримаєте за 6 років досвіду роботи. Для багатьох провінційних імміграційних програм, потрібно підтвердження стажу за певною спеціальністю - 2 роки або 3 роки за останні п'ять років, наприклад для участі в програмі Atlantic Immigration Pilot або для подачі заяв на участь в інформаційних сесіях або заходах щодо найму іноземних працівників (рекрутингових сесіях). На сьогоднішній момент їх інтенсивно проводять імміграційні служби провінції Нью-Брансвік, Манітоба, Нова Шотландія.

5. Фінансовий стан

Ви повинні надати письмове підтвердження того, що ви маєте достатню кількість коштів для утримання себе і членів своєї родини після переїзду в Канаду.

 Підтвердженням вашого фінансового стану можуть слугувати банківські рахунки, рухоме і нерухоме майно та інше. Детальніше про суми ви можете дізнатися тут>>

Детальніше дізнатися про кошті, наявність яких необхідно довести, якщо ви берете участь в програмі Atlantic Immigration Pilot, ви можете дізнатися за посиланням>>

6. Вік

Ви отримаєте максимальну кількість балів за фактором «Вік», якщо вам не більше 35 років. Якщо ви старші, балів менше, і шанси пройти відбір в системі Express Entry знижуються. Компенсувати втрату імміграційних балів за вік можна завдяки отриманню більш високих балів на мовних тестах IELTS або TEF, отриманню більш високого ступеня освіти (якщо у вас в наявності диплом бакалавра, вт можете отримати ступінь магістра; якщо ви магістр, станьте кандидатом або доктором наук). У деяких випадках зміна спеціальності теж може дати додаткові шанси на імміграцію, наприклад, в імміграційній програмі провінції Квебек або Atlantic Immigration Pilot

Ви можете безкоштовно оцінити шанси на імміграцію в Канаду і прийти до нас на консультацію, щоб дізнатися, чи стосується це саме вас.

7. Наполегливість і мобільність

Раніше імміграція в Канаду передбачала подачу документів тільки по одній імміграційної програми, метою якої було отримання статусу постійного жителя. З початку 2015 року багато чого змінилося, і потрібно бути в курсі всіх програм, бути готовими до змін в імміграційному законодавстві. Подавши документи, ви повинні залишатися в центрі інформаційного потоку щодо можливостей переїхати на ПМЖ до Канади, стежити за новинами, їздити на інформаційні сесії, що організовують провінції, брати участь в місіях з працевлаштування. У разі, якщо перед вами закрилися двері однієї провінції Канади, ви повинні бути готовими постукати в інші і подати документи за програмою іншої провінції.

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!