Про Канаду

Погодьтеся, що після питання «Скільки коштує еміграція в Канаду?»  кожен бажаючий поїхати до цієї країни задається наступним важливим питанням: «Скільки триває імміграційний процес?». І він має рацію, задаючи його. Хтось не поспішає виїхати в Канаду вже завтра, оскільки «тут» - робота і незавершені проекти або бажання народити дитину на рідній землі або ще взагалі не прийняте остаточне рішення to immigrate or not to immigrate? Інші «сидять на валізах» і тільки мріють: швидше би поїхати. Розглянемо кілька найтиповіших варіантів, коли терміни імміграційного процесу підлягають прогнозам.

Варіант 1

Дано:

1. Ви здали іспит IELTS з  англійської мови або TEF з французької мови  (або інший мовний іспит, необхідний IRCC), отримали на ньому бали, необхідні вам виходячи з ваших біографічних даних: вік, рівень освіти, кількість років досвіду роботи, наявність запрошення на роботу ( job offer) в Канаді, мовні тести в наявності у чоловіка / дружини, родичі в Канаді, досвід роботи в Канаді або освіта в Канаді – ваші або вашого чоловіка / дружини.

2. Ви отримали звіт про оцінку дипломів – ваших і вашого чоловіка / дружини в Канаді.

Що таке оцінка дипломів і навіщо вона потрібна, читайте в нашій статті тут – лінк на нову статтю.

3. Ви набираєте 67 балів зі 100 можливих по FSWP Selection Grid і можете зареєструвати свій Express Entry профайл.

Що отримуємо:

Express Entry профайл дійсний протягом 1 року. Протягом цього періоду ви будете мріяти бути обраними серед інших кандидатів на імміграцію (Pool of Сandidates), які, так само як і ви, зареєстрували в системі Express Entry свої профайли.

Диво рано чи пізно станеться, якщо в середньому, ви будете набирати близько 440 балів по Сomprehensive Ranking System. У цьому випадку вас виберуть в одному з раундів відбору кандидатів на імміграцію по Express Entry.

Коли це станеться? Вам не відповість ніхто, тому що прогнозувати, наскільки опуститься поріг балів по CRS неможливо.

Для того, щоб вас відібрали в системі відбору кандидатів EE, ви повинні бути конкурентоспроможними на тлі інших кандидатів в базі даних кандидатів (Pool of Candidates) і мати високий бал в системі відбору кандидатів Comprehensive Ranking System (CRS) як частини ЕЕ. Якщо ваш бал в одному з турів відбору кандидатів в рамках системи Еxpress Entry вищий за мінімальний поріг, вам прийде Invitation to Apply - Запрошення подати документи на отримання статусу постійних резидентів Канади.

Детальніше про тури відбору кандидатів в системі Еxpress Entry ви можете дізнатися тут .

Якщо вас не відібрали протягом 1 року, ви реєструєте профайл повторно. Для цього термін дії ваших мовних сертифікатів та оцінки дипломів повинен бути актуальним, і ви як і раніше повинні набирати 67 балів.

Неможливо виділити будь-які закономірності відбору кандидатів в системі Express Entry. Невідомо, яким буде прохідний бал. Відповідно до статистки відбору кандидатів в системі Еxpress Entry, мінімальним порогом відбору було 413 балів в одному раунді відбору протягом року.

Після отримання ITA (Invitation to Apply - Запрошення подати документи), вам необхідно зібрати документи, пройти медкомісію, отримати довідки про несудимість і подати документи в електронному вигляді. Наполегливо радимо збирати документи і оформляти їх у відповідному форматі заздалегідь, щоб на момент отримання ITA ви не витрачали на це час і одразу змогли подати імміграційне досьє.

Строки на підготовку документів: у вас буде 90 днів на підготовку і подачу документів в ЕЕ.

Строки розгляду імміграційне досьє: 6 місяців. Іншими словами, у вас є шанс отримати заповітні візи іммігранта в Канаду і виїхати на ПМЖ протягом 6 місяців від моменту подачі вами документів в електронному вигляді в рамках системи Express Entry після отримання ITA.

Якщо ви набираєте в CRS від 300 до 400 балів, ваші шанси на отримання ITA - Запрошення подати документи в рамках системи відбору кандидатів Express Entry на травень 2018 р. дорівнюють нулю, і потрібно докласти ряд зусиль і зробити ряд кроків, щоб досягти успіху в еміграції в Канаду.

 

Варіант 2

Дано: ви здали мовний іспит IELTS або TEF на необхідні вам бали, зробили порівняльну характеристику дипломів, зареєстрували Express Entry профайл, але не набираєте достатню кількість балів в Comprehensive Ranking System.

Що потрібно робити: розглянути варіант еміграції в провінції Канади. Про провінційних програмах імміграції читайте за посиланням>>

В рамках імміграційного процесу в провінції вам потрібно робити наступне:

1. Обрати програму імміграції до провінції Канади і перевірити, чи відповідаєте ви імміграційним вимогам провінції.

2. Вжити всіх можливих заходів, щоб відповідати вимогам провінції (безумовно, якщо це можливо).

3.  Дочекатися відкриття програми.

Ви не можете подати заяву на імміграцію за провінційною програмою в будь-який момент. Для імміграції в провінції Канади ви повинні очікувати відкриття провінційної імміграційної програми. Час відкриття визначається імміграційною службою провінції. Саме в цей період ви можете подати свою заяву. Крім певних часових рамок прийому заяв встановлюється обмежена кількість заяв на імміграцію (квота), які провінція може прийняти щорічно. Інформація про відкриття програм з'являється на офіційних сайтах провінцій. Ми також публікуємо цю інформацію на нашому сайті в розділі «Новини». Прогнозувати термін відкриття програм і розмір квоти неможливо.

4. Подати в провінцію заяву Expression of Interest - Вираження зацікавленості іммігрувати.

Строки розгляду вашої заяви: в середньому 3 місяці, але можуть бути довшими.

5. Отримати схвалення вашої заяви Expression of Interest у вигляді Invitation to Apply - Запрошення подати документи на розгляд провінційним імміграційним службам.

Строки, які надаються провінцією на підготовку і відправку документів після отримання ITA: 45 - 60 днів.

6. Відправити документи на розгляд провінції і очікувати результату - отримання номінації від провінції.

Строки залежать від провінції - зазвичай до 6 місяців, якщо ви не наробили помилок у вашій імміграційній заяві або вас не попросили надіслати додаткові документи або не відбулася ще яка-небудь катастрофа ☺.

7. Отримати номінацію провінції в системі Express Entry і додаткові 600 балів у Comprehensive Ranking System. Це гарантує вам отримання ITA - Запрошення подати документи в Express Entry.

8. Очікувати відбіркового раунду в Express Entry.

Строки: нагадуємо, що неможливо виділити конкретні принципи в системі відбору кандидатів в Express Entry. 600 балів за номінацію провінції однозначно гарантує отримання ITA в рамках системи відбору Express Entry в найближчому раунді відбору в базі даних кандидатів Pool of Candidates. Все про відбіркові раунди Express Entry читайте за посиланням>>

9. Отримати ITA - Запрошення подати документи в Express Entry.

Строки підготовки документів: у вас 90 днів на збір документів, проходження медкомісії, заповнення вашого Express Entry профайла.

Строки розгляду справи: 6 місяців.

 

Варіант 3

Дано: ви не здали мовний іспит IELTS або TEF, у вас немає оцінки дипломів.

Що потрібно робити:

1. Вчити мову, готуватися до тесту, здавати тест, перездавати тест, якщо не набрали необхідної кількості балів.

Строки: Все про мовні тести, необхідні бали і терміни підготовки читайте в статті «7 речей, без яких еміграція в Канаду неможлива»

2. Зробити оцінку дипломів в своїй країні і в Канаді.

Строки: 1 - 2 місяці.

Детальну інструкцію про оцінку дипломів читайте в статті «Оцінка дипломів і з чим її їдять».

3. Виконувати етапи еміграційного процесу в Канаду, надані у «Варіанті 1» і «Варіанті 2» цієї статті. Строки еміграції згідно з «Варіантом 3» - 2-3 роки, якщо ваш рівень мови на початку імміграційного процесу еміграції в Канаду - нижче середнього (рівень pre-intermediate).

 

Варіант 4

Імміграція в провінцію Квебек

На даний момент немає ясності щодо термінів імміграційного процесу, оскільки він в процесі змін, про які ви можете прочитати в наступних статтях на нашому сайті:

Посилання 1

Посилання 2

Обіцяємо тримати вас в курсі!

 

Підсумуємо:

1) Імміграція в Канаду протягом 6 місяців можлива в унікальних випадках - дивіться «Варіант 1» цієї статті.

2) Якщо ваш випадок не унікальний, але ви є цілеспрямованим потенційним емігрантом, то виїхати на ПМЖ до Канади ви зможете протягом 14-18 місяців з моменту початку еміграційного процесу. Потрібно тільки захотіти і спромогтися здати мовний іспит на самому початку імміграційного процесу в Канаду.

3) Якщо ви ще в роздумах to immigrate or not to immigrate, вчіть мову. Не готові здавати тест на необхідні бали - запасайтесь терпінням, тому що ваш імміграційний процес в Канаду триватиме не менше 2-3 років.

4) Тривалість імміграційного процесу в Квебек на квітень 2018 р невідома.

Оцінити шанси на імміграцію в Канаду ви можете на нашому сайті у розділі “Оцінка шансів” .

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!