Навчання в Канаді

Навчання в провінціі Квебек

Вам потрібно виконати лише 7 кроків, щоб навчатися в провінції Квебек.

1. Дізнайтеся про навчання в Квебеку

Чи приваблює вас ідея навчатися в Квебеку? Дізнайтеся про переваги навчання в Квебеку. Довідайтесь про систему освіти, вартість навчання, фінансову допомогу та можливості працевлаштування для іноземних студентів.

2. Подайте заяву на вступ до навчального закладу

Ви дізналися про освіту в Квебеку і бажаєте там навчатися? Після вибору програми навчання, вашим першим кроком буде подання заявки на вступ.

Загальні вимоги до вступу

Зарахування в навчальний заклад залежить від вашої освіти і знання мови. Навчальні заклади можуть встановлювати також додаткові вимоги для вступників. Якщо на момент подання заяви на вступ, у вас немає достатнього рівня освіти або у вас є прогалини в знанні мови, вас можуть зарахувати за умови успішного походження певних курсів.

Документи про освіту

Щоб вступити в навчальний заклад Квебеку, ваші документи про освіту мають бути еквівалентними до тих, що вимагаються у студентів Квебеку.

Для навчання на рівні бакалавра, ви повинні мати еквівалент Диплому про довузівську підготовку в коледжі - Diploma of pre-university college studies (DCS), який свідчить про два роки навчання після закінчення середньої школи, тобто 13 років загалом.

Деякі університети можуть приймати студентів, які пройшли 12 річний курс середньої освіти, у цьому випадку університецька програма буде продовжена на один рік.

Щоб навчатися у коледжі, у вас має бути еквівалент Диплому про середню освіту - Diploma of Secondary Studies (DSS), який підтверджує 11 років навчання у школі.

Еквівалентність освіти

Оцінювання вашого диплому або курсів навчання, які ви завершили за межами Квебеку, здійснює вищий навчальний заклад або регіональний центр прийому у коледжі. Необхідні вимоги до визнання еквівалентності освіти різняться в залежності від установи або регіонального центру прийому в коледжі.

Оцінка еквівалентності курсів (якщо це можливо) здійснюється тільки після підтвердження зарахування в навчальний заклад.

Знання мови

Для вступу на програми навчання англійською або французькою, у вас повинен бути достатній рівень володіння мовою для успішного завершення програми. Навчальні заклади можуть оцінювати ваш рівень мови будь-яким способом.

Університецькі установи та програми

У Квебеку знаходяться понад 10 франкомовних університетів, частина з яких входить в освітню мережу Université du Québec, розташованих по всьому Квебеку, а також спеціалізовані школи та інститути.

Перегляньте веб-сайти цих навчальних закладів, щоб дізнатись про їх навчальні програми та вимоги до прийому.

Університети:

Мережа університетів Université du Québec:

В Квебеку є три англомовні університети в:

Список університетів>>

Коледжі і програми

Освітня мережа коледжів включає:

  • 48 державних коледжів (CEGEPs - colleges of d'enseignement général et professionnel) під егідою Міністерства просвіти, вищої освіти і науки
  • 11 коледжів, які належать до інших міністерств (наприклад, музичні консерваторії підпорядковані Міністерству культури та комунікацій)
  • приблизно 68 приватних коледжів, деякі з яких субсидуються урядом, а два з них регулюються міжнародним договором.

Для отримання переліку навчальних закладів (список установ коледжів), а також щоб ознайомитися з програмами (переліком пропонованих програм), відвідайте веб-сайт Міністерства освіти, відпочинку і спорту.

Корисні посилання

Заяви на прийом. Кінцеві терміни

Вступ в університети. 

Звичайний академічний рік поділяється на два семестри, осінній семестр (з початку вересня до кінця грудня) та зимовий семестр (з початку січня до кінця квітня). Є також весняний та літній семестр, коли пропонується менше курсів.

Щоб бути прийнятим на курс підготовки бакалаврів, університет має отримати заповнену належним чином заяву на вступ:

  • до 1 березня на майбутній осінній семестр
  • до 1 листопада на зимовий семестр. (Оскільки цей період є доволі напруженим для отримання дозволів на навчання, краще подавати заяву ще до 1 серпня).

Для вступу на магістерську програму та в аспірантуру ваша заява повинна бути отримана до 1 лютого. Оскільки терміни прийому на певні програми можуть бути більш ранніми, звернiться y вибраний університет для підтвердження кінцевих дат прийому документів.

Заявки на вступ, які надійшли пізніше вказаних термінів, можуть розглядатися лише по програмах, на які не розповсюджуються квоти.

Вступ до загальних і професійних коледжів CEGEP

Кінцеві терміни

Звичайний навчальний рік у коледжi поділяється на два семестри, осінній семестр (з кінця серпня до кінця грудня) та зимовий семестр (з початку січня до кінця травня). Заява на прийом документів на вступ має бути надана не пізніше ніж:

• 1 березня для майбутнього осіннього семестру

• 1 листопада на зимовий семестр. (Оскільки цей період є доволі напруженим для отримання дозволів на навчання, краще подавати заяву ще до 1 серпня).

Заяви на вступ, які надійшли пізніше вказаних термінів, можуть розглядатися лише по програмах, на які не розповсюджуються квоти.

Процедура

Як правило, заяви на вступ до державних коледжів (загальних і професійних – CEGEP) надаються в регіональний центр прийому, до якого відноситься коледж.

У певний рік студент може подати заяву лише на одну програму і лише в один коледж CEGEP в єдиний регіональний центр прийому. Якщо ваша заявка відхилена, регіональний центр прийому може запропонувати вам вибрати іншу програму. Це робиться для того, щоб обмежити кількість заявок на програми навчання, що мають встановлені квоти.

3. Отримання необхідних дозволів на навчання в Квебекy

Навчальний заклад підтвердив вам зарахування. Ваші плани починають реалізовуватись і тепер вашим бажанням є отримати необхідні дозволи, щоб залишитися в Квебеку.

Починаючи з 30 червня 2017 року, іноземні студенти, які бажають навчатися у Квебеку за програмами тривалістю більше 6 місяців, мають бути допущені або зараховані у визнаний навчальний заклад (Designated Learning Institution) Міністерством просвіти і вищої освіти або іншим урядовим міністерством Квебеку для отримання свідоцтва Québec Acceptance Certificate (CAQ) та отримання від федерального уряду дозволу на навчання.

Перш ніж подати заяву, ознайомтесь зі списком визнаних навчальних закладів.

Після отримання листа з підтвердженням про прийом до навчального закладу Квебеку, вам необхідно одержати:

  • свідоцтво CAQ, видане урядом Квебеку;
  • дозвіл на навчання, виданий урядом Канади.

Це правило застосовується у випадках, коли ви націлені на початкову, середню, та вищу освіту в коледжі чи університеті, додаткову освіту для дорослих чи будь-який інший тип навчальної програми.

4. Підготовка до від’їзду в Квебек

5. Тимчасове поселення в Квебеку

6. Продовження вашого перебування

Якщо ви плануєте продовжити навчання в Квебеку, не забудьте ще до моменту закінчення терміну дії свідоцтва Certificat d'acceptation du Québec (CAQ - Québec Acceptance Certificate) продовжити дію дозволів на новий термін. Це правило також застосовується, якщо після закінчення навчання у вас є намір влаштуватися на роботу.

7. Постійне проживання в Квебеку

Ви в процесі отримання або вже отримали Квебекський диплом, і хочете оселитися в Квебеку на постійній основі? Програма Programme de l’expérience québécoise (PEQ – Québec experience program) може допомогти вам імігрувати в Квебек. Дізнайтеся про кроки, які потрібно виконати. (здесь ссылка на страницу «Иммиграция в провинцию Квебек» и «Учись чтобы имм»)игрировать


Джерело>>

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!