Програма імміграції в Канаду

Express Entry

Імміграційний процес в Канаду завжди був досить складний, а імміграційний закон цієї країни неодноразово зазнавав численних змін. Фінальною стадією тривалого процесу проб і помилок Міністерства громадянства та імміграції Канади стало створення Express Entry – електронної системи відбору кандидатів на імміграцію, яка стала не тільки найефективнішою і найвигіднішою для самої Канади, але й найбільш справедливою по відношенню до потенційних іммігрантів.

Головна хибна думка емігрантів: «Express Entry - це основна імміграційна програма Канади». Ні! Імміграційні програми Канади - це Federal Skilled Worker Class, Canadian Experience Class, Federal Skilled Trades,   Provincial Nominee Program – PNPAtlantic Immigration Pilot, Quebec Skilled Worker Program та інші. Щоб іммігрувати в Канаду з України по кожній із цих програм, вам необхідно зареєструвати свій особистий профайл в електронній системі Експрес Ентрі. Необхідно мати на увазі, що система відбору Express Entry не може бути застосована до імміграції в провінцію Квебек. Ця провінція має свою систему відбору і власне імміграційне законодавство.

Як став виглядати імміграційний процес після впровадження Express Entry, за умови, що ви проходите його тільки в рамках системи експрес ентрі, а не після того, як пройшли провінційну процедуру і отримали номінацію провінції?

 1. Оцінка шансів на еміграцію до Канади: з'ясування, чи підходить ваша кандидатура для реєстрації EE профайла (початковий підрахунок балів за шкалою Six Selection Factors )
 2. Здача мовного тесту IELTS або TEF Canada (TEF).
 3. Оцінка дипломів в країні отримання дипломів і в Канаді.
 4. Реєстрація в системі EE (підрахунок балів по CRS - Comprehensive Ranking System).
 5. Попадання в Pool of Candidates.
 6. Отримання ITA (Invitation to Apply) - запрошення подати документи на отримання права постійного місця проживання в Канаді.
 7. Підготовка та подача документів на імміграцію, проходження медкомісії.
 8. Розгляд заяви імміграційними службами протягом 6 місяців.
 9. Отримання імміграційних віз.
 10. Переїзд в Канаду.

Для реєстрації профайла ви повинні задовольняти критеріям однією з імміграційних програм-учасниць системи Express Entry -  Federal Skilled Worker Class, Canadian Experience ClassFederal Skilled Trades і мати:

 • порівняльну характеристику / евалюацію / оцінку дипломів, отриману в Канаді;
 • сертифікат IELTS, CELPIP з англійської мови та / або TEF (TEF Canada) з французької мови з відповідними результатами (необхідні результати відрізняються для кожного кандидата);
 • офіційний досвід роботи тривалістю не менше 1 року за професією рівня 0, А чи В в Національному Класифікаторі Професій Канади .

Це 3 найголовніших критерія, які необхідні при реєстрації Express Entry профайла. Інші критерії, за якими нараховуються бали і оцінюються ваші шанси на імміграцію: вік, рівень освіти, пропозиція про роботу (job offer) в Канаді, досвід роботи або освіта в Канаді, родичі в Канаді, освіта та / або досвід роботи залежного заявника в Канаді , знання мови (мов) залежним заявником, наявність номінації від провінції.

У цьому розділі ви дізнаєтеся про правила реєстрації Express Entry профайла, а також про всі відбіркові раунди (rounds of invitations / Express Entry draws) по Express Entry.

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!