Умови реєстрації профілю
Express Entry

КРОК 1. Заповнення Express Entry профайлу онлайн.

Кандидат створює свій онлайн профайл, в якому вказує про себе наступну інформацію:

 • Досвід роботи. Ваш досвід роботи (зокрема, обов’язки, які ви виконуєте) повинен відповідати професії, яка відноситься до кваліфікаційного рівня 0, А або В у Національному класифікаторі професій Канади (National Occupational Classification или NOC).
 • Знання мови. Вже на момент створення Express Entry профайлу обов’язкова наявність оригінала сертифікату про здачу мовного тесту: General IETLS або General CELPIP з англійської мові; TEF з французької мови.
 • Освіта. Кандидат повинен надати результат оцінки (порівняльної характеристики / еволюації / верифікації) своїх дипломів про освіту (Educational Credential Assessment), отриману за межами Канади. Детальніше про це ви можете взнати на сторінці нашого сайту.
 • Інші критерії.

Ті, хто задовольняє умовам однієї з трьох імміграційних програм - Federal Skilled WorkersFederal Skilled Trades або Canadian Experience Class, що діюсть в рамках Express Entry, буде прийнятий в так званий Pool of Candidates - базу даних кандидатів. Увага! Ви не можете подавати заявки на безпосередньо ці програми, попередньо не зареєструвавшись в Express Entry - системі відбору кандидатів на імміграцію в Канаду.

КРОК 2. Отримання Invitation to Apply (ITA) - запрошення подати документи для отримання права постійного проживання в Канаді.

Кандидати, які зареєстрували Express Entry профайли та потрапили до Pool of Candidates, і які задовольняють максимальній кількості критеріїв, отримають Invitation to Apply - запрошення подати документи для отримання права постійного проживання в Канаді. 

Реєстрація Express Entry профайлу не дає гарантії того, що кандидат отримає ITA - запрошення  подати імміграційну заяву. Кандидати, як і раніше, повинні будуть задовольняти умовам відбору.

Всім кандидатам будуть нараховуватись бали за системою Comprehensive Ranking System за різні критерії відбору і в тому числі:

 • пропозицію про роботу (job offer);
 • номінацію провінції;
 • досвід роботи;
 • тощо.

Кандидат отримує додаткові бали за:

 • наявність пропозиції про роботу (job offer), підтвердженої Labour Market Impact Assessment, aбо
 • номінацію провінції (багато провінцій Канади мають свої критерії відбору кандидатів).

Додаткові бали за ці критерії дозволять кандидатові отримати максимальну кількість балів у Comprehensive Ranking System і бути одним з перших в черзі при видачі запрошень подати документи на еміграцію в Канаду (ITA - Invitation to Apply), тобто, в пріоритеті.

Відбори кандидатів на імміграцію проходять в середньому два рази в місяць. Про всі відбори кандидатів можна прочитати в розділі "Відбіркові раунди в ЕЕ". Після отримання запрошення, документи потрібно подати онлайн протягом 60 днів. Розгляд отриманих повних, укомплектованих всіма необхідними документами імміграційних заяв займе не більше 6 місяців.

Якщо протягом 12 місяців після створення онлайн профайлу Express Entry кандидат не отримав запрошення подати імміграційну заяву (ITA - Invitation to Apply), він повинен подати її повторно. Якщо він задовольнятиме критеріям відбору, що діятимуть на момент повторної реєстрації профайлу, його заява потрапить до Express Entry Pool of Candidates знову і кандидат буде знову очікувати отримання ITA.

Важливі уточнення щодо Express Entry

Часто при першому «знайомстві» з системою Express Entry, у потенційних емігрантів в Канаду складається не зовсім вірне розуміння її основних положень. Нижче викладаємо найбільш важливі для розуміння моменти:

 1. Не всі бажаючі можуть попасти в Pool of Candidates, а лише ті, хто задовольняє критеріям відбору однієї з трьох програм - Federal Skilled Workers, Federal Skilled Trades або Canadian Experience Class.
 2. Пропозиція про роботу (job offer) не є обов’язковою, але її наявність значно збільшує шанси кандидата отримати ITA - запрошення подати документи на еміграцію, що дає додаткові бали і, відповідно, така кандидатура матиме вищий рейтинг і більше шансів на успіх серед усіх кандидатів, які зареєстрували свої Express Entry профайли.
 3. Система Express Entry не є єдиним можливим способом іммігрувати до Канади по програмах економічної імміграції. Багато провінцій продовжують відбирати кандидатів за своїми правилами, як в рамках, так і за рамками цієї системи. 

  Провінція Квебек не є учасником даної системи взагалі. Детальніше про імміграцію в Квебек>>
 4. З 1 січня 2015 року обов’язковий список професій, по яких відбирають кандидатів, а також квоти на ці професії відсутні. Але ви повинні мати не менше 1 року досвіду роботи за останніх 10 років по професії, яка відноситься до класу 0, А або В у Національному класифікаторі професій Канади (NOC), щоб мати змогу зареєструвати Express Entry профайл.
 5. На момент реєстрації в Express Entry тест на знання англійської або французької мови вже повинен бути зданий, і на руках має бути оригінал сертифікату.
 6. Після отримання ITA, запрошення подати імміграційну заяви, у вас не буде багато часу для того, щоб зібрати всі необхідні документи. Вам дається 60 днів! З урахуванням вимог до повного пакету документів, це дуже мало! Тому, збирати документи потрібно заздалегідь - як тільки ви вирішили емігрувати до Канади.
 7. Ви будете знати загальну кількість балів, яку ви набираєте за Comprehensive Ranking System одразу після реєстрації Express Entry профайлу, але який бал буде прохідним, щоб ви отримали запрошення подати документи на отримання ПМП в Канаді, не відомо. Переглянути інформацію про всі відбіркові раунди в системі Express Entry можна тут.  
 8. Ваш профайл, створений в системі Express Entry, залишається відкритим для вас після його подачі. Тобто, він не блокується, і ви можете додавати / змінювати в ньому інформацію. Наприклад, ви перездали тест на вищий бал? Можете замінити інформацію у вашому онлайн профілі. Ви отримали новий досвід роботи? Можете додати цю інформацію.
 9. Надавати свідомо неправдиву інформацію заради досягнення мети іммігрувати до Канади категорично не можна! Це карається санкціями (наприклад, 5-річна заборона на в’їзд до Канади), незалежно від того, на якому етапі канадські служби виявили брехню.
 10. З першого погляду, Express Entry здається простою cистемою подачі заяв на імміграцію в Канаду. Проте, це не так. IRCC ретельніше розглядає заявки, вимагає все більшу кількість супровідних документів, відбираючи, таким чином, для канадського суспільства дійсно достойних майбутніх громадян!

Правила участі в системі відбору кандидатів на імміграцію в Канаду по системі Express Entry

У зв’язку з підвищеним інтересом, а також безперервним потоком запитань на імміграційних консультаціях стосовно системи відбору кандидатів на імміграцію в Канаду Express Entry, “Canada4u” підготувала для усіх потенційних іммігрантів статтю про правила або, назвемо їх, постулати участі в системі відбору кандидатів на імміграцію у рамках Express Entry. Ми постійно доповнюватимемо статтю відповідями на ваші запитання, які ми отримуємо по e-mail, на особистих консультаціях, а також в соцмережах.

Також, нижче в цьому розділі ви знайдете таблицю про усі відбіркові раунди кандидатів, які відбувалися у рамках Express Entry з початку 2015 року. Ця інформація допоможе потенційним заявникам орієнтуватися в актуальній ситуації щодо набору балів у рамках Comprehensive Ranking System, а також планувати подачу заяв і знати про потенційний час отримання Invitation to Apply.

Правило № 1 участі в системі відбору кандидатів по Express Entry

Виконати верифікацію = евалюацію = порівняльну характеристику дипломів. Без наявності оцінки ваших дипломів реєстрація Express Entry профайлу неможлива.

Наявність Education Credential Assessment (ECA) / Évaluation des diplômes d’études (EDE), порівняльної характеристики ваших дипломів, є обов’язковою умовою для подання документів на імміграцію в Канаду в рамках Express Entry. 

“Canada4u” пропонує допомогу в оформленні документів для отримання Education Credential Assessment (ECA).

Правило № 2 участі в системі відбору кандидатів по Express Entry

Рівень знання англійської мови СLB 7 (IELTS 6.0; 6.0; 6.0; 6.0) – це НЕ граничний рівень балів, який дозволить вам подати свою заяву на участь в системі відбору кандидатів по Express Entry. CLB 7 – це лише мінімальний рівень, що вимагається. Тобто, це не означає, що саме цього рівня знань саме вам буде достатньо, щоб мати можливість зареєструвати ваш Express Entry профайл, і в подальшому отримати Invitation to Apply (Запрошення подати документи у рамках Express Entry).

СLB - це Canadian Language Benchmarks - система розподілу мов на рівні в Канаді. Рівнів – 12, на відміну від Сommon European Framework for Languages, яка розділяє мови на 6 рівнів. Кандидати на імміграцію часто не можуть зрозуміти зв'язок між балами на мовних тестах (IELTS або TEF), cистемою CLB та підрахунком балів в імміграційному законі Канади. Про це ми детально розповідаємо на імміграційних консультаціях. 

Необхідний рівень ваших результатів мовних тестів (з англійської та /або французької мови) залежить від інших факторів: віку, рівня освіти, кількості років досвіду роботи, зв’язків з Канадою (робота, навчання, родичі в Канаді), пропозиції про роботу (job offer) в Канаді, номінації від провінції.

Простий приклад: чим ви старші, тим вище повинні бути результати ваших тестів, аби саме отримані бали за знання мов могли компенсувати втрачені бали за вік.

Рівні CLB відповідають певній кількості балів, отриманих за той чи інший мовний тест – IELTS, TEF тощо.

Дізнайтеся більше про відповідність рівнів CLB балам з мовних тестів за посиланням.

В цілях заощадження часу, існують калькулятори, які дозволяють перевірити відповідність рівнів СLB результатам отриманих вами тестів. Ось посилання:

Оцінити ваші шанси на імміграцію в Канаду, а також порахувати бали по Express Entry ви можете безкоштовно>>

Пам’ятайте: ваші конкуренти – це весь світ бажаючих отримати ПМП в Канаді! Чим вищі ваші результати мовних тестів, тим більше у вас шансів іммігрувати до Канади.

Правило № 3 участі в системі відбору кандидатів по Express Entry

Ви отримаєте додатково 5 балів за фактор "Здатність до адаптації = Adaptability" із потрібних 67, аби мати право подати документи на імміграцію в Канаду по системі відбору кандидатів Express Entry, якщо ваш ваш офіційний(а) /громадянський (а) чоловік/дружина (так званий залежний заявник) здасть мовний екзамен IELTS або TEF мінімально на CLB 4. CLB 4 = IELTS Listening 4.5, Reading 3.5, Writing 4.0, Speaking 4.0. Це – абсолютно посильні бали, що відповідають знанню англійської мови на рівень pre-intermediate!

Тим не менш, пам’ятайте, що чим вище буде CLB level з мовного тесту, тим більше балів в загальному підрахунку балів з імміграції в Канаду ви та ваш(а) чоловік / дружина зможете набрати.

Правило № 4 участі в системі відбору кандидатів по Express Entry

Не варто сподіватися на те, що ви швидко отримаєте Invitation to Apply - запрошення подати документи в рамках системи відбору кандидатів на імміграцію в Канаду Express Entry.

Ви отримаєте Invitation to Apply, якщо ви наберете мінімально 413 бали у Comprehensive Ranking system  – це мінімальний бал, за яким проводився відбір кандидатів на імміграцію в Канаду в рамках Express Entry.

Значно підвищити свої шанси отримати Invitation to Apply в рамках ЕЕ можна, маючи на руках номінацію від провінції, або пропозицію про роботу (job offer) в Канаді. Це дає вам додаткових 600 або 200 баллів відповідно у Comprehensive Ranking system, і ви гарантовано продовжите свій імміграційний процес в Канаду.

Оцінити ваші шанси на імміграцію в Канаду, а також порахувати бали по Express Entry ви можете безкоштовно>>

Правило № 5 участі в системі відбору кандидатів по Express Entry

Чи потрібно робити ECA (Educational Credential Assessment = евалюацію = верифікацію дипломів) в Канаді залежному заявнику – вирішувати вам.
Тим не менш, пам’ятайте, що в онлайн профайлі Express Entry є запитання, що стосуються ECA залежного заявника. Щоб отримати додаткові бали при підрахунку балів Comprehensive Ranking System, залежному заявнику треба обов’язково робити ЕСA.

Оцінити ваші шанси на імміграцію в Канаду, а також порахувати бали по Express Entry ви можете безкоштовно>>

Правило № 6 участі в системі відбору кандидатів по Express Entry

Ваш Express Entry профайл дійсний протягом року з дня реєстрації. Після закінчення року, якщо ви не отримали Invitation to Apply (ITA – запрошення подати документи в рамках системи відбору кандидатів на імміграцію в Канаду Express Entry), профайл буде автоматично видалено. Ви зможете повторно зареєструвати ваш профайл Express Entry, якщо ви відповідаєте критеріям відбору по одній з трьох програм - Federal Skilled WorkersFederal Skilled Trades або Canadian Experience Class.

Правило № 7 участі в системі відбору кандидатів по Express Entry

Існує система попередньої оцінки кандидатів на імміграцію в Канаду в рамках системи відбору кандидатів Express Entry. Ви можете зареєструвати свій Express Entry профайл тільки в разі набору мінімально 67 балів. Бали нараховуються за такими факторами, як вік, освіта (рівень освіти), рівень володіння мовами (англійська, французька на основі результатів тестів IELTS: International English Language Testing SystemCELPIP: Canadian English Language Proficiency Index ProgramTEF: Test d’évaluation de français), досвід роботи, наявність досвіду роботи і / або навчання в Канаді, наявність valid job offer (актуальної пропозиції про роботу в Канаді), рівень володіння мовами залежного заявника, робота або навчання залежного заявника в Канаді, наявність родичів в Канаді.

Про набір балів читайте за посиланням.

Після реєстрації ЕЕ профайла, ви потрапляєте в базу даних кандидатів на імміграцію в Канаду в системі Express Entry (Pool of Candidates). Відбір кандидатів в Pool of Candidates для безпосередньої подачі документів на отримання постійного місця проживання здійснюється за іншою системою відбору, яка має назву Comprehensive Ranking System. Бали нараховуються за іншими критеріями і параметрами. Порахувати бали в рамках Comprehensive Ranking System можна тут і автоматично тут.

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!