Провінційна програма імміграції до Канади
Provincial Nominee Programs

Імміграція до провінції Альберта / Alberta

 27 січня 2016 року відкрилась програма імміграції в провінцію Альберта – Alberta Immigrant Nominee Program (AINP) по всіх напрямах та категоріях.

Програма AINP пропонує варіанти для імміграції як кваліфікованим (skilled workers), так і низькокваліфікованим працівникам (semi – skilled workers). Ви можете подавати імміграційну заяву як самостійно, так і маючи працедавця в провінції Альберта.

Імміграційні напрями і категорії програми AINP

Вимоги до кандидатів відрізняються залежно від напряму або категорії, по якій ви хочете подавати свою імміграційну заяву.

Існує 2 основних імміграційних напрями AINP : 

НАПРЯМ 1. Ви подаєте імміграційну заяву самостійно (без наявності працедавця в провінції Альберта) в одній з трьох категорій:

1. Категорія обов’язкових і вибіркових професій (Compulsory and Optional Trades Category). 

Для подання імміграційної заяви по цій категорії ви повинні мати сертифікат з так званої обов’язкової або вибіркової професії, виданий організацією Alberta Apprenticeship and Industry Training (AIT). Детально тут: Compulsory and Optional Trades Category

2. Категорія інженерних професій (Engineering Occupations Category). 

Це категорія для кандидатів, що мають диплом інженера, дизайнера або кресляря, а також досвід роботи в Альберті по одній з наступних спеціальностей:

 • Engineering Managers (NOC 0211)
 • Civil Engineers (NOC 2131)
 • Mechanical Engineers (NOC 2132)
 • Electrical and Electronics Engineers (NOC 2133)
 • Chemical Engineers (NOC 2134)
 • Industrial and Manufacturing Engineers (NOC 2141)
 • Mining Engineers (NOC 2143)
 • Geological Engineers (NOC 2144)
 • Petroleum Engineers (NOC 2145)

National Occupational Classification of Canada (Національний класифікатор професій Канади)

3. Категорія працюючих випускників (Post-Graduate Worker Category). 

Це категорія для випускників вищого навчального закладу Альберти, які працюють в Альберті, а також мають дійсний дозвіл на роботу в Альберті, отриманий після випуску з навчального закладу (Post-Graduation Work Permit).

НАПРЯМ 2. Напрям для тих, хто має працедавця в провінції Альберта (Employer-Driven Stream)

При наявності працедавця в провінції Альберта, ви можете подати імміграційну заяву по одній з трьох наступних категорій:

1. Категорія “Кваліфікований працівник” (Skilled Worker Category). 

Це категорія для кандидатів, що мають запрошення на роботу на повну ставку за професією, що відноситься до рівнів 0, А або В у Національному класифікаторі професій Канади (NOC skill level 0, A, or B)

2. Категорія іноземних випускників (International Graduate Category). 

Це категорія для кандидатів, які нещодавно закінчили канадський вищий або средньотехнічний навчальний заклад і мають запрошення на роботу на повну ставку (full – time job offer) по професії, що відноситься до рівнів 0, А, В або С в Національному класифікаторі професій Канади (NOC skill level O, A, B, or C). Всі кандидати повинні мати мінімальний рівень знання англійської мови.

3. Категорія «Низькокваліфікований працівник» (Semi-Skilled Worker Category).

Це категорія для кандидатів, які мають запрошення на роботу на повну ставку (full-time job offer) по професії рівня  С або D в Національному класифікаторі професій Канади (NOC skill level C of D). Все кандидаты должны иметь минимальный уровень знания английского языка.

НАПРЯМ 3. Для фермерів-підприємців (Self-Employed Farmer Stream)  

За наявності досвіду управління фермерським господарством ви можете подавати імміграційну заяву по цьому напряму. Окрім досвіду ведення фермерського господарства, ви повинні володіти достатніми фінансовими засобами, а саме – мати можливість інвестувати CAD 500,000 у власний фермерський бізнес в Альберті і заснувати ферму в провінції. Окрім цього, вам треба надати свій бізнес-план.

Хто не має права подавати імміграційну заяву за програмою AINP?

 • Священики, вчителі початкової і середньої школи, професійні спортсмени, асистенти стоматолога, що спеціалізуються на виготовленні допоміжних матеріалів і устаткування.
 • Біженці або особи, залучені в судовий процес.
 • Опікуни, що проживають в Канаді.
 • Іноземні тимчасові працівники, що працюють і мешкають в інших провінціях Канади.
 • Іноземні студенти, чия робота або практика є частиною навчальної програми.

Джерело>>

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!