Провінційна програма імміграції до Канади
Provincial Nominee Programs

Імміграція до провінції Манітоба / Manitoba

  • 1

manitobaПровінція Манітоба та її столиця, місто Вінніпег, знаходяться в самому серці Північноамериканського континенту. Чисельність населення Вінніпега - це половина чисельності всього населення провінції Манітоба. Більше 50% населення Манітоби - це іммігранти, а українська діаспора - найбільша серед усієї кількості іммігрантів, які проживають в провінції.

У Манітобі низький рівень безробіття - 5 - 6%. Цей показник нижче середнього показника безробіття по всій Канаді.

Іммігрувати в Манітобу нескладно. Програма відбору кандидатів провінції Манітоба (Manitoba Provincial Nominee Program - MPNP) існує давно, а з листопада 2017 року вона була оновлена, і зараз в рамках цієї програми діють такі напрямки:

Міжнародна освіта (International Education Stream - IES) 

Отримати ПМП в Канаді можна після отримання освіти в навчальному закладі провінції Манітоба.

Крім того, ця програма відбирає іноземних випускників, які здобули освіту в сфері науки, технологій, інженерії та математики (STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics) і пройшли стажування в цих секторах. Подати заяву на імміграцію в провінцію Манітоба можна без наявності 6 місяців досвіду роботи, якщо випускник знаходить роботу на повну ставку по STEM спеціальності.

Кваліфікований працівник в Манітобі (Skilled Worker in Manitoba Stream - SWM)

MPNP Skilled Workers in Manitoba номінує таких кандидатів, які мають тісний зв'язок з провінцією у вигляді досвіду роботи, освіти та мовної компетенції, щоб якомога швидше оселитися і почати працювати в провінції, роблячи внесок у розвиток економіки регіону.

Кандидат на імміграцію по даному напрямку повинен надати Settlement Plan як пояснення своїх кроків і можливостей щодо якнайшвидшої професійної інтеграції в провінцію. Першим етапом для кандидата буде подача заявки про висловлення зацікавленості в ПМП в провінції Манітоба (Expression of Interest), другим - отримання запрошення подати документи на імміграцію (Invitation to submit an MPNP application), третім - подача заяви на отримання імміграційних віз в Канаду.

Іноземний кваліфікований спеціаліст (Skilled Worker Overseas Stream - SWO)

Якщо кандидат на імміграцію в Манітобу є іноземним фахівцем, кваліфікація якого затребувана на ринку праці провінції і який з високою ймовірністю швидко знайде роботу по приїзду в провінцію, він може подавати заяву на отримання ПМП в Канаді через даний напрямок програми MPNP.

У програмі Skilled Worker Overseas Stream (SWO) є два напрямки:

  • Manitoba Express Entry Pathway
  • Human Capital Pathway

Для імміграції по Manitoba Express Entry Pathway кандидат повинен мати професію, яка входить в список затребуваних професій провінції Манітоба, досвід роботи за даною професією від 6 місяців, а також задовольняти критеріям реєстрації в системі Express Entry.

Human Capital Pathway також відкриває кордони провінції для іммігрантів з затребуваними в Манітобі професіями. Кандидат на імміграцію повинен мати досвід роботи не менше 1 року за даною професією, а також тісний зв'язок з провінцією Манітоба (родич, який проживає в провінції не менше 1 року, досвід роботи або освіту в провінції Манітоба, отримані в рамках останніх 5 років).

Бізнес інвестор (Business Investor Stream - BIS)

Ви можете відкрити свій бізнес в провінції Манітоба. Якщо ви маєте намір відкрити фермерський бізнес в провінції Манітоба, ви отримаєте ПМП в Канаді швидко, оскільки сільське господарство є двигуном економіки цього регіону, і напрямок Farm Investor Pathway є окремим напрямком Business Investor Stream.

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!