Провінційна програма імміграції до Канади
Provincial Nominee Programs

Manitoba Support

Manitoba Supporter (людина, що надає підтримку) – це резидент провінції Манітоба, який доводиться потенційному заявникові другом або родичем і який хоче і може узяти на себе відповідальність за здійснення Settlement Plan заявника – плану по його поселенню і пошуку роботи в Манітобі.

Окрім того, що Manitoba Supporter повинен доводитися заявникові близьким родичем, другом або далеким родичем, він також повинен:

 • надати документи, що підтверджують, що він мешкав в провінції Манітоба безперервно протягом не менше одного року (наприклад, копія медичної страховки = Manitoba Health card);
 • бути громадянином або постійним резидентом Канади (надати копію карти постійного резидента);
 • надати докази достатньо тісних зв’язків як із заявником, так і з провінцією Манітоба;
 • у випадку, якщо він раніше виступав в ролі Manitoba Supporter, показати, що ті подані заяви були прийняті і привели до успішного переїзду заявника в Манітобу, а також до його економічно успішного влаштування в цій провінції;
 • бути в змозі реалізувати Settlement Plan заявника.

Як заявник, так і той, хто надає підтримку, повинні надати документи, що доводять їх родинний зв’язок, якщо вони є родичами.

Близькі родичі можуть надавати підтримку більше, ніж одному, кваліфікованому працівнику одночасно, якщо вони можуть довести, що мають для цього можливості.

Друзі і далекі родичі, а також члени їх сімей не можуть виступати в ролі Manitoba Supporter для декількох заявників за програмою MPNP або будь-якою іншою імміграційною програмою Канади.

Надавати підтримку, виступаючи в ролі Manitoba Supporter і підписувати  Settlement Plan Part 2 не можуть:

 • платний імміграційний представник
 • ті, хто не мають підтверджених родинних або дружніх зв’язків із заявником або чоловіком/дружиною заявника
 • канадська посадова особа

Manitoba Supporter – це ваш зв’язок з провінцією; щоб мати право бути відібраним MPNP, ви повинні отримати достатню кількість балів за знання мови, за можливість працевлаштуватися, за освіту, вік і здатність до адаптації, відповідно до таблиці для самостійного підрахунку балів (MPNPSelf-assessmentWorksheet).

Примітка: Заявники, за програмою MPNP Manitoba Supporter повинні вказувати адресу людини, що надає підтримку, в якості адреси для листування з MPNP, щоб останній міг контактувати з MPNP з питань вашої заяви.

Важливо: The MPNP – це не програма спонсорства. MPNP – це економічна імміграційна програма, яка ґрунтується на потребах ринку праці. Тому усі заявники повинні мати здатність до працевлаштування і адаптації, володіти англійською мовою на достатньому для роботи рівні (job-ready English), мати достатньо фінансових коштів для початку життя в Манітобі, а також справжній намір і здатність економічно влаштуватися в Манітобі на постійній основі.

Родинні зв’язки

Людина, що надає підтримку, може вважатися близьким родичем заявникові або його дружині, якщо це:

 • сестра або брат
 • племінник або племінниця
 • тітка або дядько (брат або сестра ваших батька або матері)
 • двоюрідні брат/сестра
 • матір або батько
 • бабуся або дідусь 

Чи можуть діти виступати в ролі члена сім’ї, який надає підтримку?

Ні! Діти, які мешкають в Манітобі, не можуть виступати членом сім’ї, який надає підтримку, для своїх батьків у рамках програми MPNP. Замість цього, вони можуть виступати спонсорами. Детально про програму спонсорства читайте тут.

Чи можуть громадяни або постійні резиденти Канади виступати особою, яка надає підтримку для свого чоловіка або дружини?  
Якщо ви у шлюбі за громадянином або постійним резидентом Канади, ви не можете подавати заяву на імміграцію за програмою MPNP, але ви можете подати заяву за програмою спонсорства для подружжя.

Важливо: MPNP вимагає актуальну контактну інформацію про вашому Manitoba Supporter. Він ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ проінформувати MPNP про зміну адреси проживання або про будь-які інші зміни своєї контактної інформації. Якщо MPNP не може зв’язатися з вашим Manitobа Supporter по контактах, вказаних у Вашій імміграційній справі, ваша заява може бути відхилена.

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!