Імміграція в провінцію Квебек
Immigration to Quebec

Іміграційним відомством Квебеку було оголошено, що у 2018 році дозвіл на імміграцію в провінцію Квебек за різними програмами отримають від 49000 до 53000 нових іммігрантів.

Програма Квебеку по відбору кваліфікованих робітників (Quebec Skilled Worker Program - QSW) є дуже популярною серед спеціалістів, бажаючих іммігрувати в провінцію. Кандидатам не потрібно мати пропозицію про роботу (job offer), можна не відповідати вимогам Express Entry, і в деяких випадках навіть не вимагається знання французької. Відбір кандидатів базується на системі набору імміграційних балів. Так, кандидатам надаються бали за вік, рівень та сферу освіти, досвід роботи, мовні навички. Якщо ви набираєте мінімально необхідну кількість балів, ви автоматично отримуєте право на участь в програмі.

Є два різних процеси подачі заяв за програмою QSW, в залежності від того, живете ви в провінції Квебек чи ні. Якщо вашим місцем проживання є Квебек, ви можете подати заяву на імміграцію за програмою QSW у будь-який час. Якщо ж ви живете за межами Квебеку, вам треба дочекатися офіційного початку прийому документів на імміграцію за імміграційною програмою провінції Квебек.

На відміну від інших популярних іміграційних програм, наприклад Express Entry, програма Quebec Skilled Worker працює за принципом “живої черги”. Іншими словами, заяви на імміграцію будуть розглядатися першочергово тих заявників, хто першими подав такі заяви. Сенс цієї системи в тому, що для отримання Сертифікату Відбору провінції Квебек вам не треба проходити конкурентний відбір з іншими заявниками.

Офіційні іміграційні відомства провінції Квебек працюють незалежно від федеральної системи Express Entry, і мають свої власні критерії відбору та правила подачі заяв на імміграцію. Проте кінцева ціль участі в іміграційній програмі провінції Квебек – отримання статусу постійного мешканця Канади – збігається з іншими канадськими програмами імміграції.

Детально про квоти прийому заяв на імміграцію в 2018 році, змінах у підрахунку балів та про систему роботи Mon Projet Quebec ви можете дізнатися тут.

Mon Projet Quebec. Як це працює?

 • Подача заяв на імміграцію для отримання ПМП в Канаді за програмою "Кваліфіковані робітники провінції Квебек" передбачає реєстрацію профіля кандидатів в системі Mon Projet Quebec, а заява на імміграцію подається тільки при відкритті програми.
 • Ті кандидати, які вже мають зареєстровані профілі Mon Projet Quebec (аналог Express Entry, що діє для прийому імміграційних заяв в провінції Квебек), можуть змінити їх, надавши уточнюючу інформацію про зміни в роботі, у складі сім'ї, та щодо наявності результатів тестів і контактних даних.
 • Кандидати, які не мають зареєстрованих профілей Mon Projet Quebec, можуть зареєструвати їх в даний момент.
 • Подача заяв на імміграцію за провінційною програмою Квебеку без результатів французького тесту можлива тільки, якщо кандидат набере відповідну кількість імміграційних балів.
 • Система підрахунку балів за програмою Quebec Skilled Worker Class була несуттєво змінена 8 березня 2017 року.

Чому Квебек?

В основному, клієнтам знайома федеральна імміграційна процедура, яка діє через електронну систему подачі заяв на імміграцію Express Entry, і для успішного проходження імміграційного процесу вимагає:

 • здачу міжнародного іспиту на знання англійської та/або французької мови (IELTS або TEF або інших мовних тестів, згідно вимог IRCC);
 • yаявність освіти і тривалого офіційного досвіду роботи (у випадку первинного подання документів для отримання номінації однієї з провінцій Канади – наявність досвіду роботи в одній із пріоритетних у цій провінції спеціальностей);
 • наявність офіційної пропозиції про роботу від канадського працедавця (job offer);
 • наявність номінації від однієї з провінцій Канади (наприклад, Нью-Брансуік, Манітоба, Нова Шотландія та інші).

Якщо ви відповідаєте вимогам однієї з імміграційних програм Квебеку, вам потрібно подати заяву на участь в імміграційній програмі провінції Квебек для отримання Сертифікату відбору провінції Квебек (Quebec Selection Certificate - CSQ). Як тільки Сертифікат CSQ буде вам наданий, ви вже можете подавати документи на отримання постійного місця проживання в Канаді (статусу постійних мешканців Канади). 

Провінцією Квебек кожен рік встановлюються дві важливі імміграційні цілі. Ціль "з прийому" визначає кількість нових іммігрантів, яких готова прийняти провінція в конкретному році. А ціль "з відбору" встановлює можливий обсяг Сертифікатв Відбору провінції Квебек (CSQ), які будуть видані за кожною програмою в наступному році.

Оскільки процес розгляду клопотань про надання постійного проживання в Канаді після видачи CSQ може тривати місяці, кількість нових іммігрантів, запрошених в провінцію, в конкретному році не збігається з кількістю відібраних кандидатів.

Також варто зазначити, що згідно з вимогами програми “Кваліфіковані робітники провінції Квебек” (Quebec Regular Skilled Worker Program):

 1. Пропозицію про роботу (job offer) не потрібна.
 2. Ви можете подати заяву на імміграцію з будь-якої частини світу (навіть якщо ви працюєте за кордоном).
 3. Відсутня вимога підтвердження фінансового стану.
 4. Випускники програм комп'ютерних наук та власники дипломів з бухгалтерського обліку мають блискучі шанси отримати статус постійного мешканця Канади (Canadian Permanent Residence) за програмою “Кваліфіковані робітники провінції Квебек” (Quebec Regular Skilled Worker Program). Як і раніше, медичні працівники нижньої ланки (медсестри та медбрати) будуть мати перевагу при розгляді заяв на імміграцію, але найбільша група заявників, які виграють з прийняттям нових правил – це кандидати інженерних спеціальностей. Від інженерів обчислювальної техніки/програмістів до інженерів-механіків, інженерів-будівельників та багатьох інших – якщо в назві вашого диплому або кваліфікації є слово "Інженер", вам обов'язково треба розглянути варіант участі у програмі імміграції “Кваліфіковані робітники провінції Квебек”.
 5. В кінцевому результаті, ви отримаєте право на постійне проживання в Канаді або, іншими словами, статус постійних мешканців Канади.
 6. Програма провінції Квебек вважається більш гнучкою відносно того, які мовні тести ви можете здавати, а також у тому, що немає якогось мінімального рівня, який є обов'язковим в інших програмах типу Express Entry.
 7. Варто зазначити, що програма Quebec Regular Skilled Worker Program базується на прохідній бальній системі і щоб бути відібраним, потрібно набрати достатню кількість балів. Високі оцінки на мовних тестах збільшать вірогідність того, що ваших балів буде достатньо для відбору згідно умов програми.

Кому “Canada4u” радить Квебек:

 • Якщо вам менше 35 років, ви маєте освіту, офіційний досвід роботи і ви зможете вивчити розмовну французьку мову на середній рівень – ви зможете на 100% успішно пройти імміграційну процедуру провінції Квебек.
 • За наявності диплома по одній із спеціальностей, що користуються попитом (наприклад, освіта за такими спеціальностями як «цивільне та промислове будівництво», «комп’ютерні науки», «сестринська справа», «технологія авіабудівництва» та інші), імміграційні справи розглядаються в пріоритетному порядку.
 • Хоча на даний момент існує обмеження у кількості іммігрантів, яких приймає провінція Квебек, подавати документи на імміграцію можуть не лише кандидати, чия освіта входить до списку «сфера освіти у Квебеку, які користуються попитом». Даний перелік є, по суті, лише списком напрямів освіти, за які нараховуються додаткові бали. Крім того, ліміт кількості заяв іммігрантів, що приймаються Квебеком, більший, ніж за всіма іншими провінційними імміграційними програмами Канади.
 • Виходячи з багаторічного досвіду у сфері імміграційних послуг «Canada4u», ми знаємо, що вивчити французьку мову, а також здати мовні тести TEFaQ, TEF, TCF, DELF або DALF у стислий термін – можливо. Крім того, акцентуємо вашу увагу на тому, що для успішного проходження імміграційного процесу, потрібна саме розмовна французька мова.

Етапи імміграційного процесу в провінцію Квебек.

Дуже часто клієнти, які виявили бажання іммігрувати до Канади та отримати статус постійних мешканців Канади, не до кінця усвідомлюють весь шлях, який їм необхідно пройти, щоб потрапити в країну мрії. Нижче, дуже детально, ви можете ознайомитися з тим, що на вас чекає, якщо ви все-таки вирішите потрапити в Новий Світ.

1. Попередня оцінка шансів на імміграцію. 

Перед першою консультацією в офісі компанії «Canada4u», ми дистанційно і безкоштовно проводимо оцінку шансів клієнта на імміграцію. Оцінка шансів дає як клієнту, так і компанії, можливість зрозуміти, чи має клієнт потенційні шанси на імміграцію чи ні. Для того, аби ми могли сказати, чи маєте ви шанси іммігрувати, відвідайте нашу сторінку «Оцініть шанси».

2. Детальна оцінка шансів на імміграцію. 

Якщо ви бажаєте отримати детальну оцінку ваших імміграційних шансів, що включають в себе підрахунок балів і рекомендації щодо імміграційного процесу, підготовки документів та їх формату, ви можете записатися на особисту консультацію в “Canada4u” (якщо ви знаходитесь не в Києві,  є можливість проведення консультації по SKYPE). Про вартість консультації дізнайтесь детально за посиланням

3. Ознайомлення з імміграційним процесом та його варіантами в компанії «Canada4u». 

Після отримання позитивної відповіді з оцінки шансів на імміграцію в Квебек, ви будете самостійно вирішувати, яким чином діяти далі, а саме: чи готові ви до настільки відповідального кроку в вашому житті, який кардинально змінить ваше майбутнє. Також, важливим питанням для вас буде подання документів і безпосередньо проходження імміграційного процесу, яке ви можете здійснити самостійно або скористатися послугами професіоналів з багаторічним досвідом роботи в цій сфері. Якщо ви вирішите скористатися послугами “Canada4u” для супроводу вашого імміграційного процесу, ми будемо раді запросити вас до офісу компанії для надання вичерпної консультації про послуги, які надає наша компанія.

4. Підписання контракту з компанією «Canada4u». 

Якщо вам важко підрахувати бали, заповнити анкети, виконати переклади і нотаріально їх засвідчити, важко зрозуміти всі особливості імміграційного процесу, підготовку до імміграційного інтерв`ю, у вас виникають труднощі з підготовки до мовних іспитів, ми – ті, хто вам допоможе. Детальніше про умови підписання контракту читайте на сторінці «Імміграція в Канаду»

5. Складання мовних іспитів.

Ми готові надати вам вичерпні консультації щодо вивчення французької та/або англійської мови, а також щодо підготовки до складання мовних іспитів. За допомогою "Canada4u" ви зможете вивчити мову та успішно підготуватися до мовних іспитів у неймовірно короткі терміни.

6. Заповнення профілю кандидата на імміграцію в Mon Projet Quebec.

7. Підготовка документів та перекладів.

Після підписання контракту з компанією «Canada4u», менеджери – перекладачі та юристи працюють з вашими документами: надають вичерпні консультації щодо підготовки і отриманню документів, виконують і вичитують переклади, засвідчують документи. В компанії «Canada4u» працюють перекладачі з досвідом роботи не менше 5 років, тому проблеми під час імміграційного процесу, пов`язані з неякісним перекладом, – це проблеми, які наколи не зустрічаються в нашій компанії. Хочемо звернути вашу увагу на те, що правильність і точність перекладу ваших документів, а також правильне заповнення анкет – це запорука успіху вашого імміграційного процесу. 

8. Вивчення французької та / або англійської мови та здача мовних іспитів.

І тут ми зможемо вам допомогти у цій нелегкій справі, надавши необхідні рекомендації щодо вивчення мови і підготовки до мовних тестів з висококваліфікованими викладачами «Canada4u». З допомогою компанії «Саnada4u» ви зможете в стислі строки вивчити французьку та англійську мову, а також підготуватися до екзаменів.

Очікування – найважчий час, але його можна скоротити, вивчаючи французьку мову. Мова – це запорука успішного проходження імміграційного процесу в Канаду.

9. Очікування відкриття програми та подача заяви на імміграцію по програмі Quebec Regular Skilled Worker Program в cистемі Mon Projet Quebec.

Прийом заяв на імміграцію в провінцію Квебек проводиться у визначені періоди, які оголошуються імміграційними службами провінції та публікуються на офіційному сайті. Про приймо заяв на імміграцію у провінції Квебек у 2018 році читайте за посиланням.

10. Сплата зборів за розгляд імміграційної справи.

Все про імміграційні збори ви можете дізнатися тут.  У вас буде 30 днів на оплату імміграційних зборів після успішної подачі заяви на імміграцію по програмі Quebec Regular Skilled Worker Program в системі Mon Projet Quebec.

11. Попередній розгляд справи імміграційними службами провінції Квебек, отримання повідомлення про відкриття імміграційної справи та запиту на подання документів.

12. Розгляд імміграційної справи та документів імміграційними службами провінції.

13. Отримання Сертифікату Вібору провінції Квебек (СSQ).

14. Подання документів на розгляд федеральним службам для отримання статусу постійного мешканця Канади. Оплата імміграційних зборів.

15. Медична комісія.

16. Отримання імміграційних віз. 

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!