Новини

 Програма професійної імміграції Квебеку відкрита для 5,000 нових претендентів

Популярна канадська імміграційна програма, що діє в провінції Квебек, знову буде відкрита для 5,000 нових претендентів, протягом найближчих 12 місяців з моменту її оголошення.

Програма професійної імміграції провінції Квебек (Quebec Skilled Worker Program, QSWP), яка урядом Квебеку також називається ‘Постійною програмою професійної імміграції’ (‘Regular Skilled Worker Program’) дає окремим особам і сім'ям можливість подати заявку на програму імміграції за старою системою ‘перший подав-перший обслуговується’, на відміну від систем ‘Виявлення інтересу’, які стали популярними в багатьох інших провінціях, а також на федеральному рівні.

Заявники спочатку звертаються до уряду Квебеку за Сертифікатом відбіру в провінцію Квебек (Certificat de sélection du Québec, відомому також як CSQ), перш ніж звертатися до федерального уряду з клопотанням про надання постійного місця проживання в Канаді. Квебек оцінює заявку на основі критеріїв, встановлених в провінції, в той час як федеральний уряд оцінює фактори прийнятності.

Оголошення про те, що QSWP буде отримувати до 5,000 нових претендентів було опубліковане в газеті Gazette Officielle du Québec, де перераховані всі законодавчі та нормативні рішення, прийняті 30 березня 2017 урядом Квебека. Заявки за QSWP  будуть прийматися до 31 березня 2018 року, але точні дати початку прийому заяв ще не оголошені.

Як це працює?

В минулому періоді прийому заяв особи, які мали бажання подати заявку на отримання сертифікату CSQ для участі в програмі QSWP, використовували онлайн сервіс Mon projet Québec. При створенні облікового запису на сервісі, користувачі повинні були вводити особисту інформацію про свій цивільний стан, історію працевлаштування, освіту, сімейний стан та щодо попередніх візитів в Квебек, а також деякі інші особисті дані. Уряд Квебеку поки ще не дав роз’яснення чи зміняться ці правила в майбутньому періоді прийому заяв.

Програма професійної імміграції провінції Квебек базується на бальній системі, в якій бали можуть надаватися в залежності від сфери професійної підготовки, досвіду роботи, віку, знання французької та/або англійської мови, минулі зв’язки з провінцією Квебек (поїздки або відвідування сім’ї), та від факторів, які враховують чоловіка/дружину  або партнера у цивільному шлюбі кандидата (якщо це може бути застосовано). Потенційні кандидати повинні набрати достатню кількість балів за цими критеріями, перш ніж досягнути порогу, за яким починається нарахування балів для тих, хто іммігрує з дітьми та за доказ фінансової забезпеченості.

Хоча програма QSWP не вимагає наявності пропозиції на працевлаштування (job offer), додаткові бали можуть бути присуджені за актуально пропозицію на працевлаштування в провінції.

Потенційні кандидати повинні також розуміти, що їм можуть бути надані бали за знання французької мови, хоча це не є обов'язковою вимогою програми. Особи, які не володіють французькою, але які мають значні успіхи в інших областях, мають право участі в програмі імміграції QSWP.

Останні зміни в системі

В березні 2017 р. урядом Квебеку була змінена бальна система програми QSWP. Мінімальна кількість балів, яку необхідно набрати до першого порогу, виросла з 42 до 43 балів для одного кандидата, та від 50 до 52 балів для пари. Другий і останній поріг тепер складає 50 балів для одного кандидата (збільшилось з 49 балів), і 59 балів за пару (раніше поріг був 57 балів).

Кількість балів, які нараховуються за певну сферу професійної підготовки також була змінена. Для цього критерію Квебек виділяє певний набір балів, розподілених на п'ять рівнів, кожен зі своїм переліком професій. Системою присуджується більше балів особам, підготовленим у сферах, які мають найбільший попит на ринку праці (детальніше ТУТ). Раніше верхній рівень (розділ А) містив 16 балів, тепер за сферу професійної підготовки в цьому рівні можна заробити 12 балів. Напрями підготовки, які раніше давали 12 балів, тепер мають вартість в дев'ять балів. Кількість балів за напрями підготовки, які приносили раніше шість або два бали – не змінилася. Бали також можуть бути отримані в залежності від сфери професійної підготовки супроводжуючого чоловіка/дружини або партнера у цивільному шлюбі, і кількість балів, які можуть бути нараховані за цим критерієм, не змінилася.

Зміни торкнуться всіх заяв, поданих з 8-го березня 2017 включно. Крім того, зміни будуть застосовані до заяв, які були подані до 8-го березня 2017, але ще не включені до першого етапу розгляду.

Джерело>>

Бажаєте бути в курсі імміграційних новин?

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!