Новини

Зміни в системі оцінювання в системі відбору кандидатів Express Entry

Знання французької мови

Для того, щоб потрапити в число кандидатів в Express Entry, претенденти повинні спочатку довести відповідне володіння англійською чи французькою мовою за допомогою стандартизованого мовного тесту, визнаного Канадським Відомством по Імміграції, Біженцям та Громадянству (IRCC). З доступних 1200 балів в Комплексній системі оцінювання (CRS), кандидату який володіє першою мовою, може бути надано до 136 балів, за навички у другій мові додатково надається до 24 балів. Крім того, до 100 балів кандидат може отримати за комбінацію мовних навичок з іншими факторами (за так звану “Здібність передавати навички”).

Такі правила будуть діяти до 6 червня 2017 року. Однак зараз IRCC корегує систему оцінювання CRS, щоб кандидати зі знанням французької могли отримувати додаткові бали, а франкомовні кандидати, які доведуть і знання англійської, отримають ще більше балів.

В цілому, до 15 додаткових балів буде надано кандидатам, які доведуть, що володіють французькою мовою на середньому (intermediate) рівні (що в Канадський Шкалі Оцінювання знань мови (СLB відповідає рівню 7) чи більш високому рівні, і знають англійську мову на рівні 4 або нижче за Канадською Шкалою Оцінювання.

До 30 додаткових балів буде надаватися франкомовним кандидатам, які володіють французькою на середньому рівні або на рівні вище середнього та англійською від 5 та більше за Канадською Шкалою Оцінювання.

Кандидати, які мають бажання отримати бали за знання французької, повинні здати Test d’Évaluation de Français (TEF).

В даний час існують і інші варіанти отримання додаткової вигоди від знання французької. Наприклад, в провінції Онтаріо діє програма, аналогічна Express Entry – Програма професійної імміграції для франкомовних спеціалістів (French Speaking Skilled Worker Stream) в рамках Програми відбору кандидатів провінції Онтаріо (Ontario Immigrant Nominee Program – OINP ). В даному випадку вимагається знання французької на рівні 7 та англійської на рівні 6 за Канадською Шкалою Оцінювання.

Брати і сестри в Канаді

З 6 червня 2017 року кандидати, які мають рідних братів чи сестер – громадян або постійних резидентів Канади віком від 18 років, можуть отримати додаткові 15 балів в CRS. Ці бали можуть бути також надані, якщо дружина або чоловік кандидата або партнер у цивільному шлюбі має рідних братів чи сестер в Канаді.

Кандидат або його дружина/її чоловік або партнер у цивільному шлюбі повинні мати з рідними братами та сестрами з Канади спільну матір та/або батька. Цей зв'язок може бути кровним, через усиновлення, шлюб або  цивільний шлюб.

Згідно з позицією IRCC, ‘наявність рідних братів та сестер в Канаді поліпшує загальне самопочуття і соціальний стан завдяки прискоренню інтеграції іммігрантів в нове життя в Канаді’.

Банк вакансій Канади

З 6 червня 2017 р. реєстрація в банку вакансій стане добровільною для всіх кандидатів. Ті кандидати, які не знайшли роботу в Канаді і хотіли б почати пошук вакансій, будуть мати можливість зареєструватися в банку вакансій і, як очікується, доступ до цієї можливості залишиться безкоштовним. Роботодавці можуть вільно використовувати банк вакансій, а також свої власні процедури для пошуку і найму кваліфікованих робітників.

Цей етап починається після змін, які відбулися в листопаді 2016 року, коли була знижена кількість балів, які надаються за отриману пропозицію на працевлаштування (job offer). Ці дві зміни (з листопада 2016 року по червень 2017, що наближається) показують, що IRCC в Express Entry все менше робить акцент на  працевлаштуванні, а більше на просуванні людського капіталу та його професійного рівня.

Оскільки Express Entry буде діяти до 6 червня, кандидати, у яких відсутня належна пропозиція на працевлаштування (job offer) або які ідуть за програмами відбору провінцій (посилання на розділ Provincial Nominee Program), повинні зареєструватися в банку вакансій, для того щоб отримати право на відбір.

Джерело>>

Бажаєте бути в курсі імміграційних новин?

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!