Новини

 Підписана Нова Імміграційна угода Канада - Нью Брансвік

Урядом провінції Нью-Брансвік та федеральною владою Канади була підписана нова Імміграційна угода Канада - Нью Брансвік. Угода ставить за мету допомогти Нью-Брансвіку вирішити проблему нестачі трудових ресурсів та підштовхнути зростання населення провінції.

Підписання угоди відбулося під час першого форуму з Франкомовної імміграції в Монктоні, Нью-Брансвік, між федеральними, провінційними та територіальними міністрами, відповідальними за питання імміграції в канадській франкофонії.

Угода передбачає стимули для зменшення дефіциту робочої сили та збільшення населення Нью-Брансвіку за допомогою імміграції. Вперше в подібну угоду був включений додаток, який має назву ‘Франкомовні іммігранти’. Він містить в собі деталі, яким чином Канада та Нью-Брансвік працюватимуть разом, щоб запросити й утримати франкомовних іммігрантів і залучити більше кваліфікованих робітників. Додаток ‘Франкомовні іммігранти’ ставить за мету вивчення можливостей для отримання більшого числа франкомовних іммігрантів і допомогти їм встановити контакт з франкомовними громадами провінції. Документ також стимулює просування послуг з інтеграції французькою мовою.

Близько однієї третини жителів Нью-Брансвіка є франкомовними, і це кількісне співвідношення є найбільшим серед провінцій країни за виключенням Квебеку.

Цікаво, що новина про укладення цієї угоди прийшла всього через кілька годин після того, як Канадське Відомство по Імміграції, Біженцям та Громадянству (IRCC) оголосило про зміни в федеральній імміграційній системі відбору Express Entry з червня цього року (детальніше ТУТ). Серед цих змін будуть додаткові пункти для кандидатів, які володіють французькою.

Угода, що орієнтується на Стратегію Росту Атлантики, включаючи недавно відкриту Експериментальну Імміграційну Програму Атлантики (Atlantic Immigration Pilot Program) – буде визначати у наступні п’ять років питання імміграції у відносинах між Канадою і Нью-Брансвік. За даними IRCC, це перша всебічна двостороння угода про імміграцію, укладена між Канадою і Нью-Брансвік.

“Я радий, що Канада і Нью-Брансвік підписали першу угоду, яка акцентує увагу на франкомовній імміграції. Ми очікуємо, що ця угода буде сприяти зусиллям Нью-Брансвіку щодо збільшення франкомовної громади і досягнення поставлених цілей з імміграції. Я сподіваюсь на спільні тісні відносини з Нью-Брансвік в рамках нового партнерства в підтримку економічних пріоритетів провінції“, сказав Ахмед Хассен, Міністр Канади з питань імміграції, біженців та громадянства, який був присутній в Монктоні при підписанні угоди.

Приплив потенційних економічних іммігрантів в Нью-Брунсвік може відбуватися через декілька каналів, в тому числі:

• за Експериментальною Імміграційною Програмою Атлантики (Atlantic Pilot).

Ця нова програма надає можливості для імміграції кваліфікованим робітникам, спеціалістам з середньою кваліфікацією, та  випускникам-іноземцям за програмами вищої освіти.

• за Програмою відбору кандидатів провінції Нью-Брансвік (New Brunswick Nominee Program (NBPNP)).

Ця программа зорієнтована на кваліфікованих спеціалістів та на бізнес-аплікантів.

• по системі Експрес Заявок (Express Entry).

Це канадська федеральна система відбору, яка приймає заявки в рамках Федеральної програми професійної імміграції (Federal Skilled Worker), Федеральної програми для кваліфікованих робітників робочих спеціальностей (Federal Skilled Trades) і Програми імміграції для осіб з досвідом роботи в Канаді (Canadian Experience Class).

Джерело>>

Бажаєте бути в курсі імміграційних новин?

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!