Новини

canada immigration news 01

Імміграція в Квебек – система Expression of Interest (EOI) по програмі Quebec Skilled Worker Program (QSWP) з 2 серпня 2018 р.

18 липня 2018 року було оголошено, що провінція Квебек впроваджує Expression of Interest – систему відбору кандидатів на імміграцію в провінцію по програмі Quebec Skilled Worker Program з 2 серпня 2018 р., яка замінить діючу систему відбору кандидатів на імміграцію в провінцію. Раніше система відбору кандидатів на імміграцію в провінцію діяла за принципом «first come, first serve basis», що означало: хто перший подав заяву на імміграцію, заява того кандидата і була розглянута в першу чергу. Також діяли річні квоти на прийом імміграційних заяв, що значно знижувало шанси бажаючих іммігрувати в провінцію Квебек, а також подати заяву на імміграцію з метою отримання ПМП в Канаді

Починаючи з 2 серпня 2018 року, всі, хто бажає іммігрувати в провінцію Квебек по програмі Quebec Skilled Worker Program (QSWP), повинні будуть подати в першу чергу заяву Expression of Interest (EOI) онлайн – “вираження зацікавленності” іммігрувати в провінцію, що дасть їм змогу потрапити до бази данних кандидатів провінції, в якій будуть проходиди відбіркові раунди.

Кандидати, як і раніше, будуть відбиратися за такими основними факторами, як вік, рівень освіти, сфера освіти, досвід роботи, знання мов (французької та / або англійської), фінансової незалежності (financial self-sufficiency). Додаткові бали, як і раніше, будуть нараховуватись за відвідування провінції, наявність близьких родичів у провінції, наявність пропозиції про роботу в провінції та наявність дітей.

Для того, щоб отримати право подати заяву Expression of Interest (EOI) по програмі Quebec Skilled Worker Program (QSWP), кандидат повинен набирати мінімальний прохідний бал, без врахування балів за дітей та фінансову незалежність – 43 бали для кандидата без сім’ї та 52 бали для кандидатів з сім’ями.

Далі, під час другого етапу відбору, бали будуть нараховуватись за ті самі фактори + бали за фінансову незалежність та дітей – мінімальні прохідні бали складуть 50 балів для канидата без сім’ї та 59 балів для кандидатів з сім’ями.

Зауважимо, що система підрахунку балів зазнала незначних змін за фактори “Validated Job Offer” – підтверджена пропозиція про роботу в провінції, а також за фактор “Зв’язок з Квебком – відвідування Квебека та сім’я в Квебеку”.

Переваги Expression of Interest (EOI) по програмі Quebec Skilled Worker Program (QSWP)

Це дуже важливі та довгоочікувані зміни в системі відбору кандидатів по економічній імміграції в провінцію Квебк, адже імміграційна влада провінції обіцяє:

  • справедливый відбір кандидатів;
  • строки розгляду імміграційних справ скоротяться з 36 місяців до 12;
  • заяви Expression of Interest будуть подаватися онлайн;
  • кандидати на імміграцію, які виявили інтерес іммігрувати в провінцію Квебек і подали заяви Expression of Interest онлайн, потраплять в банк кандидатів (базу данних кандидатів) и будуть очікувати відбору;
  • ті кандидати, які будуть відібрані провінцією Квебек, отримають відповідне повідомлення у вигляді ITA – Invitation to Apply – запрошенння подати документи на отримання Quebec Selection Certificate – Сертифікату Відбору Провінції Квебек. Отримання СSQ дасть кандидатам можливість подати документи для отримання постійного місця проживання в Канаді;
  • якщо раніше існувала річна квота на прийом імміграційних заяв по програмі Quebec Skilled Worker Program (5 000 кандидатів на імміграцію в рік), на даний момент така квота буде відсутня;
  • термін дії профайла Expression of Interest (EOI) – 12 месяців.

Довгий період часу ми не рекомендували програму Quebec Skilled Worker Program (QSWP) клієнтам, тому що запровадження електронної системи Mon Projet Quebec було, на наш погляд, помилкою зі сторони імміграційних служб провінції Квебек, так як робило неможливим адекватне та справедливе прийняття імміграційних заяв та їх розгляд. Крім того, строки розгляду імміграційних справ були вкрай довгими, порівняно з програмами інших провінцій та загальною федеральною імміграційною програмою.

Нова система відобору кандидатів на імміграцію провінції Квебек буде нагадувати федеральну систему Express Entry. Поки що не опубліковані точні дані про те, як часто будуть проводитися відбіркові раунди в базі даних заявників, проте з того, що вже відомо наразі, система відбору, яку представила провінція Квебек, будет працювати дійсно більш ефективно, чим попередні системи, що дозволить значно скоротити терміни розгляду імміграційних справ з 3 років до 1.

Підсумки

Наразі відомо, що система підрахунку балів не буде змінена кардинально та лише деякі фактори оцінки зазнають змін по балах, і вони не будь знижені, а будуть підвищені, що дозволить деяким категоріям кандидатів набрати більше балів. Бали попереднього відбору та прохідні бали не змінилися. Також відомо, що відбір кандидатів з бази заявників на імміграцію буде проводитись за принципом, який схожий з відбором в Pool of Candidates в системі Express Entry  – проходити відбір і отримувати ITA – запрошення подати заяву на  отримання Сертифікату Відбору Провінції Квебек (CSQ) будуть ті кандидати, які набиратимуть найбільшу кількість балів. Прогнозуємо, що переваги при відборі в новій системі будуть мати ті кандидати, які підтвердили свій рівень знання французької мови (здали мовний іспит TEFaQ, TEF, TEF Canada, TCFQ, DELF, DALF); мають сферу освіти, що користується попитом в провінції, родинні зв’язки з провінцією або пропозицію про роботу (job offer) від провінції.

Джерело 1

Джерело 2

Бажаєте бути в курсі останніх новин?

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!