Новини

canada immigration news 016.jpg

З 15 листопада 2019 року влада провінції Манітоба приймає заяви на проведення ознайомчих візитів для франкомовних іммігрантів, які подають імміграційні заяви по «Програмі кандидатів провінції Манітоба» (le programme de candidats de Manitoba - PCM).

Два-три роки тому заявок на ознайомчі візити в провінцію Манітоба приходило так багато, що у травні 2017 року їх прийом було припинено. П’ятсот  імміграційних заяв очікували свого розгляду.

Метою ознайомчого візиту у провінцію Манітоба (Exploratory visit to Manitoba) є створення зв'язку між кандидатом на імміграцію і провінцією, до якої він має намір іммігрувати. Таким чином кваліфіковані працівники, які бажають працювати в Манітобі, можуть вивчити можливості працевлаштування, а також загальні реалії та умови життя в провінції, перш ніж прийняти остаточне рішення про переїзд. Імміграційний проект стає більш реалістичним, коли потенційний іммігрант знайомиться з роботодавцями, спілкується з представниками професійної організації своєї професії - ордена (ordrе profesionnel) та з іншими службами, до яких йому необхідно звертатися.

База даних кандидатів (Pool of Candidates / Bassin de candidats)

Раніше заявки на exploratory visit у провінцію Манітоба розглядалися відповідно до хронології отримання. Однак, у зв'язку зі збільшенням кількості заявок, від цього принципу відмовляються на користь створення бази даних кандидатів (Pool of Candidates / Bassin de candidats). Всі отримані заявки будуть потрапляти в загальну базу, з якої будуть відбиратися кандидати, які найбільше відповідають потребам ринку праці провінції Манітоба.

Брижитт Леже [Brigitte Léger], радник в сфері економічної імміграції Ради економічного розвитку двомовних територій провінції Манітоба, пояснює, що за прогнозами буде отримано сотні заявок, і схвалити всі заявлені візити є неможливим. Частота відбору і квота на схвалені заявки поки не затверджені, але, за попередніми прогнозами, на ознайомчі візити планується запрошувати від 200 до 250 заявників на рік.

Таким чином Манітоба продемонструє більш вибіркове ставлення по відношенню до іммігрантів, оскільки основною метою для неї є задоволення економічних потреб ринку праці її франкомовних територій. Дуже велика ймовірність того, що після подачі заяви кандидат не буде відібраний.

Співпраця між владою провінції Манітоба і Радою економічного розвитку двомовних територій стає більш тісною, що сприятиме економічному та культурному розвитку франкомовних територій провінції.

До слова, у 2018 році Манітоба номінувала 235 франкомовних кандидатів в рамках програми Programme des candidats du Manitoba (PCM).

Після ознайомчого візиту передбачається інтерв'ю з імміграційним офіцером PCM (Programme Candidats du Manitoba). Кандидати, чиї заявки будуть схвалені, отримають Invitation to Apply (Запрошення подати документи) і зможуть подати заявку Expression of Interest (Déclaration d'intérêt / Вираження зацікавленості) іммігрувати в провінцію Манітоба.

Критерії відбору кандидатів за напрямом «Ознайомчий візит в Манітобу» (la visite exploratoire au Manitoba):

 • вік 21 - 45 років;
 • здобути освіту після закінчення середньої школи (програма тривалістю мінімально 1 рік), отримати диплом або сертифікат;
 • мінімально 2 роки досвіду роботи на повну зайнятість протягом останніх п'яти років і мінімально 6 місяців безперервного досвіду роботи за професією в списку la liste des emplois en forte demande au Manitoba (список професій в провінції Манітоба, які користуються попитом) або досвід роботи в таких сферах, як médias et communications (ЗМІ і комунікації), l'éducation et formation (aux niveaux primaires, secondaires et universitaires) ( початкова, середня і вища освіта) 
 • мінімально рівень СLB 5 по кожному розділу тесту
 • TEF Canada або TCF Canada , а за деякими професіями - рівень CLB 5, 6 або 7;
 • довести відсутність тісних зв'язків з іншими провінціями Канади;
 • довести, що ви зможете облаштуватися в Манітобі на постійній основі;
 • довести наявність фінансів на поселення Proof of Funds для забезпечення себе і членів сім'ї в Канаді;
 • пройти інтерв’ю з представником PCM (Programme Candidats du Manitoba) під час дослідницького візиту;
 • ознайомчий візит в Манітобу повинен бути схвалений PCM (Programme Candidats du Manitoba), а візити, які робитимуться самостійно, не дадуть можливості подати заяву Déclaration d'intérêt.

Як підвищити шанси отримати Invitation to Apply (Запрошення подати документи) після ознайомчого візиту в Манітобу

 • знання і французької та англійської мови, що дозволить легше і швидше інтегруватися в Манітобі;
 • пройти інтерв'ю з роботодавцями та представниками провінції і англійською, і французькою; кандидати, які продемонструють прийнятний рівень володіння англійською, отримають переваги при відборі;
 • мати досвід роботи згідно зі списком професій, які користуються попитом в провінції Манітоба 
 • мати близького родичі в Манітобі, що також сприятиме інтеграції кандидата в провінції;
 • здатність кандидата заповнити дефіцит на ринку праці в франкомовних громадах.

Джерело>>

Бажаєте бути в курсі останніх новин?

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!