Дозвіл на навчання
Study Permit

Щоб навчатися у Канаді, вам може знадобитися Дозвіл на навчання / Study permits / Permis d’études та/або Віза Тимчасового Резидента / Temporary Resident Visa / Visa de Résident Temporaire. Однак, не усі повинні мати ці документи.

Як подавати заяву на навчання у школі, коледжі чи університеті у Канаді?

Перед подачею заяви на отримання Дозволу на навчання / Study permits / Permis d’études, Ви вже маєте бути прийнятим до певної школи, коледжу чи університету в Канаді.

За посиланням ви зможете знайти докладну інформацію, як обрати школу, коледж чи університет у Канаді.

Щойно Ви обрали собі навчальний заклад у Канаді, маєте подати туди заяву на навчання. Кожна школа має свої власні правила подання таких заяв.

Перед тим, як подавати заяву, переконайтеся, що Ви подаєте її на потрібний курс навчання. Це потрібно робити щонайменше за 6 місяців до початку навчання, якщо це початкова чи середня школа, і за рік до початку навчання, якщо це коледж чи університет.

Зв’яжіться з навчальним закладом, в якому ви хочете навчатися, і Вам нададуть потрібну форму заяви для заповнення та розкажуть про:

 • кошти на розгляд заяви;
 • плату за навчання;
 • медичну страховку;
 • вартість проживання у Канаді;
 • мовні тести.

Отримавши усі ці інструкції, заповніть та подайте форму заяви на навчання. Якщо школа зараховує Вас до числа студентів/учнів, то Ви отримаєте листа про зарахування (letter of acceptance). Цей лист необхідний для того, щоб отримати Дозвіл на навчання / / Study permits / Permis d’études.

Медична страховка

Уряд Канади не відшкодовує медичні витрати іноземним студентам. Правила щодо медичної страховки різні у різних провінціях Канади. Зверніться до адміністрації школи, у якій ви збираєтеся навчатися, щоб вам надали детальну інформацію щодо покриття медичних витрат та медичної страховки.

Хто може подавати заяву?

У більшості випадків, Ви маєте отримати Дозвіл на навчання / Study permits / Permis d’études, якщо ви хочете навчатися у Канаді.

Щоб мати право вчитися у Канаді

 • Ви маєте бути зарахованим до числа учнів/студентів школи, коледжу, університету чи іншого навчального закладу у Канаді.
 • Ви маєте довести, що у вас є достатньо грошей, щоб заплатити за:
  • навчання;
  • проживання та перебування у Канаді вас та членів родини, що приїхали з Вами до Канади;
  • повернення додому для Вас та членів родини, що приїхали з вами до Канади.
 • Ви маєте бути законослухняним громадянином, не мати судимостей і не представляти ризику для служб безпеки Канади. Тому необхідно буде надати довідку про несудимість.
 • Ви маєте бути здоровими і готовими пройти медичне обстеження за необхідності.
 • Ви маєте переконати імміграційного офіцера, що залишите Канаду по закінченню дозволеного перебування у цій країні.

Винятки

У деяких випадках Дозвіл на навчання / Study permits / Permis d’études у Канаді не потрібен:

 • Якщо Ваш курс навчання коротший за 6 місяців.
 • Якщо ви є членом родини або співробітником іноземного представника у Канаді, акредитованого Міністерством внутрішніх справ.
 • Якщо ви є службовцем іноземних Збройних сил.

Як подавати заяву на отримання Дозволу на навчання / Study permits / Permis d’études?

Ви маєте зробити 9 кроків:

1. Перевірте, скільки часу займе обробка заяви

Для України час обробки такої заяви на даний момент становить 8 тижнів. Проте, якщо хочете отримати «інформацію з перших рук», пересвідчіться у цьому за посиланням.

2. Отримайте та надрукуйте пакет документів.

Увесь пакет документів, що складається з форм та інструкції з їх заповнення, ви можете завантажити за лінком.

Ось перелік документів для заповнення та подання:

Українцям, окрім Дозволу на навчання / Study permits / Permis d’études, також потрібно мати Візу Тимчасового Резидента / Temporary Resident Visa / Visa de Résident Temporaire. Візовий офіцер оброблятиме заяву на отримання Візи Тимчасового Резидента одночасно з заявою на отримання Дозволу на навчання, тож вам не потрібно подавати додатково заяву.

3. Визначити, куди подавати заяву.

В Україні таку заяву необхідно подавати у Посольство Канади в Україні. Контакти та час роботи Ви можете уточнити на офіційному сайті Посольства Канади

4. Зібрати кошти та необхідні документи.

Для отримання Дозволу на навчання / Study permits / Permis d’études необхідно зібрати такі документи:

 • Лист про зарахування / Proof of acceptance. Ви маєте включити оригінал листа про зарахування до навчального закладу до пакету документів, який подаєте у посольство на отримання Дозволу на навчання / Study permits / Permis d’études.
 • Документи, що засвідчують Вашу особу:
  • Свій дійсний закордонний паспорт та кожного члена родини, що супроводжуватиме Вас. Паспорт має дозволяти повернення до країни, що видала його.
  • По 3 фотокартки паспортного розміру, зроблені не раніше ніж 6 місяців до подачі заяви, для вас та усіх членів вашої родини, що супроводжують Вас. На зворотній стороні кожного фото має бути написано ім’я та дата народження особи. Вимоги, щодо формату фотографій, Ви можете знайти за посиланням.
 • Документи, що засвідчують наявність у вас належної суми коштів. Ви маєте довести, що маєте достатньо коштів, щоб забезпечити проживання у Канаді Вас та членів родини, що Вас супроводжують. Для цього знадобляться такі документи:
  • виписка з Канадського Банку, що в ньому відкрито рахунок на Ваше ім’я, якщо Ви перевели кошти у Канаду;
  • виписка від фінансової установи, що ви взяли студентський/освітній кредит;
  • Ваші банківські виписки за останні 4 місяці;
  • банківська тратта у вільно конвертованій валюті;
  • виписка про оплату навчання та помешкання;
  • лист від особи чи установи, що забезпечує Вас коштами;
  • документ, що засвідчує, що Ви матимете стипендію у Канаді, або що Вас фінансує канадська освітня програма.
  У цій таблиці вказано, яку мінімальну суму коштів Ви повинні мати:
 
Усі провінції окрім провінції Квебек
Квебек
Один студент
Сума за навчання плюс $10,000 на 12-ти місячний період (або $833 на місяць)
Сума за навчання плюс $11,000 на 12-ти місячний період (або $917 на місяць)
+ один член сім’ї
$4,000 на 12-ти місячний період (або $333 на місяць)
$5,100 за кожну особу, якій виповнилося 18 років, на 12-ти місячний період (або 425 на місяць)
$3,800 за кожну особу, якій не виповнилося 18 років, на 12-ти місячний період (або $317 на місяць)
+ кожен додатковий член сім’ї
$3,000 на 12-ти місячний період за дитину, яку ви утримуєте, будь-якого віку (або $255 на місяць)
$5,125 за кожну особу, якій виповнилося 18 років, на 12-ти місячний період (або $427 на місяць)
$1,903 за кожну особу, якій не виповнилося 18 років, на 12-ти місячний період (або $159 на місяць)
 • Пояснювальний лист. У деяких випадках, може знадобитися Дозвіл на навчання / Study permits / Permis d’études, навіть якщо на перший погляд він не є необхідним. Дозвіл на навчання буде корисним, бо з ним Ви зможете:
  • працювати неповний робочий день у кампусі коледжу чи університету, до якого Ви зараховані як студент;
  • подати заяву на поновлення Дозволу на навчання з Канади, якщо ви вирішите продовжувати навчання у Канаді.
  Наприклад, у пояснювальному листі можете написати:«Шановний Візовий офіцере,Я б хотів отримати Дозвіл на навчання на 8-ми тижневий курс англійської мови, тому що планую подати заяву на навчання у Канадському університеті після закінчення курсу вивчення англійської мови».
 • Дозвіл від провінції Квебек. Надайте дозвіл від провінції Квебек (Certificat d'Acceptation du Quebec) в разі потреби для тих, хто навчатиметеся у Квебеку. Ваш учбовий заклад повинен отримати цей дозвіл для Вас.

5. Заповніть усі форми для заяви на отримання дозволу на навчання

Заповніть форми акуратно та повністю:

 • заповнюйте форми, які можна, в електронній формі, або ж від руки чорною пастою;
 • давайте відповіді на усі запитання повністю і правдиво. Якщо не усі відповіді будуть дані, ваша справа не розглядатиметься і буде вам повернена.

6. Сплатіть кошти за розгляд справи

Є певна плата за те, щоб подати заявку на отримання Дозволу на навчання / Study permits / Permis d’études. Інформацію про поточні тарифи знайдете за посиланням.

Звернуть увагу, що навіть якщо Вашу заяву відхилено, зняті кошти не повертаються.

Оплата здійснюється за кожну особу, яка планує подорожувати до Канади. Це також стосується дітей, які їдуть з Вами, незалежно від того, мають вони свій власний паспорт чи вписані у паспорт батьків.

Оплата за розгляд справи на Дозвіл на навчання / Study permits / Permis d’études становить 125 канадських доларів. Це включає оплату за візу на тимчасове перебування, якщо така необхідна (громадянам України така віза необхідна).

7. Перевірте заявку

Перевірте Вашу заявку і ще раз переконайтеся, що всі форми заповнені повністю та що Ви включили усі необхідні документи. Для цього звіртесь з переліком документів, наведеним у файлі Document checklist / Liste de contrôle des documents. Також проконсультуйтеся на сайті посольства, Канади у вашій країні, чи не потрібно вам заповнювати / подавати ще якісь додаткові документи.

8. Подайте пакет документів

Підпишіть анкети та проставте на них відповідну дату. Подайте документи до Посольства Канади в Україні.

Ви можете подати заяву особисто або поштою. Якщо Ви подаєте заяву на візу поштою або через комерційного кур’єра та не плануєте приходити до Посольства для отримання паспорту, Ви повинні також надіслати оплачений конверт для зворотної пересилки документів.

9. Надайте додаткову інформацію чи додаткові документи

Після того, як Посольство отримає ваші документи, у Вас можуть попросити надати додаткову інформацію чи документи. Це можуть бути:

 • Інформація про стан здоров’я
  Скоріше за все, вам необхідно буде пройти медичне обстеження. Співробітник Посольства надішле вам інструкції з цього питання. Це може затягнути процес розгляду вашої справи на більше ніж 3 місяці. З інформацією про медичне обстеження ви можете ознайомитися за посиланням.
 • Ви та члени вашої родини, що їдуть з вами і яким вже виповнилося 18 років, мають надати свідоцтва про несудимість. Детальніше з цією інформацією можна ознайомитися на посиланням.

Після подання заявки на отримання Дозволу на навчання / Study permits / Permis d’études

Статус справи

Посольство розгляне Вашу справу, і якщо все подано правильно і в повному обсязі, візовий офіцер буде вирішувати, чи є необхідність у проведенні співбесіди. Якщо так, то офіцер повідомить час і місце зустрічі.

Зміна адреси

Якщо Ви переїхали і змінили адресу, телефонний номер чи у вас змінилася ще якась інша контактна інформація після того, як Ви подали заявку у Посольство, обов’язково потрібно повідомити про ці зміни у Посольство.

Якщо заяву ухвалено

Ви отримаєте:

 • лист з підтвердженням, що Вашу заяву ухвалено. Але цей лист ще не є Дозволом на навчання / Study permits / Permis d’études. Цей лист має бути з Вами, коли ви приїдете до Канади;
 • Віза Тимчасового Резидента / Temporary Resident Visa / Visa de Résident Temporaire буде проставлена у ваш закордонний паспорт. На цій візі буде вказана дата, до якої Ви маєте прибути до Канади. Ви маєте перетнути канадський кордон до того, як термін дії візи закінчиться.

Вам необов’язково приходити за паспортом в офіс Посольства особисто. Паспорт може бути доставлений у будь-яку точку України за фіксованим тарифом у 60 гривень. Будь ласка, зауважте, що даний тариф сплачується за кожен паспорт. Цю оплату за доставку можна здійснити одночасно з оплатою за розгляд заяви на візу у “ПроКредит Банку”. Якщо Ви вирішите забрати свій паспорт з посольства особисто, то повинні дочекатися коли представники Посольства з вами зв’яжуться і повідомлять, що паспорт готовий. Будь ласка, не приходьте до Посольства поки з вами не зв’яжуться, оскільки ваш паспорт ще не буде готовий.

Якщо Вам відмовили

Вам прийде лист з поясненням причини, чому вам відмовлено у Дозволі. Заявку можуть відхилити кілька разів з різних причин, наприклад:

 • ви не надали документів, що підтверджують наявності у вас достатньої кількості коштів для навчання та проживання у Канаді;
 • ви не пройшли медичне обстеження, якщо це було необхідно;
 • ви не змогли переконати візового офіцера, що ваш головна мета відвідання Канади – навчання;
 • ви не переконали візового офіцера, що залишите Канаду, після закінчення періоду навчання.

Ще більш докладну інформацію ви зможете знайти на сайті Посольства Канади в Україні , а також за посиланням.

Також докладну інформацію щодо проживання та навчання у Канаді, шукайте на сайті конкретного навчального закладу, в якому бажаєте навчатися.

 1. Як стати студентом канадського ВНЗ?
 2. Цікаво знати.
 3. Коротко про процес вступу до канадського ВНЗ.
 4. Документи для вступу.
 5. Переведення з українського ВНЗ до канадського.
 6. Студентська віза.
 7. Документи для студентської візи.
 8. Потрібно знати перед походом в посольство.
 9. Мовні школи Канади.
 10. Оформити заявку на навчання в Канаді.
 11. Імміграція в Канаду після навчання.

Як стати студентом канадського ВНЗ?

В Україні уже давно настав той час, коли батьки багатьох дітей, як неповнолітніх , так і навпаки, можуть дозволити собі оплачувати своїй дитині першокласну освіту за кордоном. Канада – одна із найкрасивіших країн земної кулі, одна з найчистіших країн і, звичайно, одна з перших у переліку країн, які надають якісну освіту, як своїм, так і іноземним студентам..

Цікаво знати

 1. Студент, який навчається в Канаді, може подати заявку на постійне місце проживання.
 2. Коли студент в Канаді отримує постійне місце проживання, йому/ їй повертається половина суми, сплаченої за навчання у вищому навчальному закладі в Канаді.
 3. Якщо студент не отримав посвідку на проживання в Канаді після закінчення навчання, він/вона може подати документи на отримання робочої візи і подовжувати її в Канаді до моменту отримання постійного місця проживання.
 4. Під час навчання в Канаді, студент має можливість вільно подорожувати світом, а також повертатися на батьківщину в зручний для нього час.

Наша компанія пропонує всім студентам , які бажають вступити в мовні школи, коледжі або університети Канади наступний спектр послуг:

 • Пошук навчальних закладів, які цікавлять Вас і відповідають Вашим вимогам..
 • Заповнення всіх необхідних анкет онлайн для вступу в канадський ВНЗ.
 • Виконання всіх перекладів, які потрібно надати, як приймальним комісіям ВНЗ, так і посольству Канади для отримання студентської візи.
 • Допомога у виборі обов'язкових і вибіркових предметів в ВНЗ в перший рік Вашого навчання.
 • Підготовку анкет і перекладів в посольство для отримання студентської візи.
 • Підготовку до інтерв’ю в посольстві Канади на отримання студентської візи.
 • Мовну підготовку для складання міжнародних іспитів TOEFL або IELTS.
 • Підтримку зв’язку з університетом під час процесу вступу.
 • Вибір місця проживання студента в перший рік навчання в Канаді.
 • Оренда житла для студента в Канаді.

Коротко про процес вступу до кандського ВНЗ

 1. Процес вступу – це досить тривалий процес – близько 6 місяців, тому що студенту необхідний час, щоб вибрати ВНЗ.
 2. Якщо студент вже навчався в університеті в Україні і хоче перевестись до канадського ВНЗ, йому буде потрібен час для збору необхідних документів вдома, їх перекладу і відправлення за кордон.
 3. Для того, щоб вступити в коледж чи університет в Канаді, потрібно скласти один з міжнародних іспитів на знання мови – TOEFL або IELTS. В Україні існують два погляди на складання іспитів. Частина абітурієнтів думають, що скласти іспит потрібно або після вступу або до подачі будь-яких документів в університети. Обидві думки помилкові. Справа в тім, що підготовка до складання цих іспитів – це досить тривалий і трудомісткий процес. Варто взяти це до уваги і почати готуватися завчасно. Щоб знати, з чого починати, пройдіть онлайн тестування на знання англійської мови на сайті www.valerieschool.com. Після цього запишіться на тестування, подібне до міжнародних іспитів, в школі іноземних мов «Валері», де Ви зможете розпочати підготовку до іспиту. Детальніше про іспити Ви можете дізнатися на сайті www.valerieschool.com, а також на офіційному сайті English Testing System про іспит TOEFL www.ets.org і на сайті Британської Ради www.britishcounsil.org.ua.
 4. Заповнення онлайн анкет в ВНЗ відбувається до того, як потрібно подати результати мовного тесту, тому процес вступу і вивчення мови можна об’єднати.
 5. У всіх університетах існують дедлайни – остання дата подання результатів мовного тесту та необхідних документів. Щоб встигнути все зробити, потрібно взятися за процес вступу вчасно. Цікаво, що результати обох тестів відправляються в університети автоматично, тому час на це студент витрачати не повинен.
 6. Після позитивної відповіді з університету про прийом студента, наступний крок – отримання візи в посольстві Канади в Україні.
 7. Паралельно з отриманням візи в посольстві, студент записується онлайн на ті предмети, які він вивчатиме на першому курсі в університеті в Канаді, а також обирає собі житло.
 8. Студент оплачує навчання в Канаді.
 9. Після отримання візи студент виїжджає в Канаду на навчання.

Які документи необхідні для вступу в університет на перший курс?

 1. Результати мовного тесту, який приймається в університеті.
 2. Свідоцтво про народження та його переклад.
 3. Атестат про закінчення середньої школи (атестат і додаток до нього з Вашими оцінками).
 4. Можуть знадобитися рекомендації від Ваших викладачів і їх переклади.
 5. Якщо студент в Україні брав участь або перемагав в олімпіадах та різноманітних конкурсах, документи, які підтверджують це та їх переклади.

Які документи необхідні для переведення з українського університету до університету в Канаді?

Крім всіх вищезгаданих документів,

 1. Довідка із університету про те, що Ви студент і її переклад.
 2. Виписка із заліковки і її переклад.
 3. Якщо Ви хочете перезарахувати деякі предмети в Канаді, щоб не вчити їх знову, знадобиться короткий опис предмета, який Ви вивчали в Україні, та інформація про тривалість курсу.

Які документи необхідні для отримання студентської візи?

 1. Анкети для отримання дозволу на навчання.
 2. Квитанція про оплату консульських зборів за розгляд Вашої заяви в посольстві.
 3. Якщо студенту не виповнилося 18 років – нотаріально завірений дозвіл на виїзд студента за кордон від батьків.
 4. Якщо студенту не виповнилося 18 років – нотаріально завірений дозвіл батьків на повне опікунство дитини громадянином Канади, якому більше 19 років, на весь період перебування дитини на території Канади.
 5. Лист із ВНЗ Канади про зарахування студента.
 6. Банківські рахунки про наявність коштів на оплату навчання студента в Канаді.
 7. Якщо Ви плануєте навчатися в провінції Квебек , Вам потрібно отримати із університету Канади додаткову форму, яка називається Certificate d’Acceptation du Quebec.
 8. 3 фото (3.5×4.5).
 9. Закордонний паспорт, термін дії якого не менше 6 місяців з моменту інтерв’ю .

Що необхідно знати перед походом в посольство по візу?

 1. Студента в будь-якому випадку проходитиме інтерв’ю.
 2. Інтерв’ю буде проводитися ТІЛЬКИ англійською або французькою мовами, залежно від того, в якій провінції Канади знаходиться ВНЗ.
 3. Рішення про видання студентської візи може бути видане не відразу. Посольство може вимагати додаткові довідки від, наприклад, Ваших батьків, щоб переконатися, що вони здатні оплачувати студенту навчання в Канаді.
 4. При відмові Вам у виданні візи, кошти за розгляд Вашої справи не повертають. Якщо Ви підете на інтерв’ю знову, Вам знову доведеться платити.
 5. Вам потрібно буде проходити медкомісію. Про це Вам повідомлять під час інтерв’ю. Результати медкомісії надійдуть не до Вас, а до посольства.
 6. Після медкомісії посольство Вам повідомить, коли можна буде забирати візи.

Чи можна вчитися в Канаді і іммігрувати?

Можна і навіть потрібно, виконавши ряд вимог. Імміграційні вимоги після навчання в Канаді відрізняються залежно від провінції, в якій вчився студент. Найбільш популярними для імміграції серед студентів є провінції British Columbia, Ontario, Manitoba і Saskatchewan.

Онтаріо – найпопулярніша провінція серед українських студентів.

Щоб залишитися після навчання в Канаді за імміграційною програмою провінції Онтаріо, потрібно виконати ряд вимог:

Програма Opportunities Ontario

 1. Закінчити половину або весь курс навчання або бути на останньому році навчання в одному з Вишів Онтаріо, які мають право приймати іноземних студентів. Детальніше>>
 2. Мати пропозицію про роботу (full-time job offer) на посаді, що відноситься до класу NOC 0, A або B Національного класифікатора професій Канади. Job offer може не бути пов'язаний зі сферою, в якій здобута освіта.
 3. Програма навчання в Канаді повинна тривати мінімум 2 роки, і заявник повинен надати диплом про закінчену освіту.
 4. Мати в наявності документи, що підтверджують офіційне знаходження в Канаді після закінчення навчання.
 5. Мати в наявності деякі документи від потенційного роботодавця 
  (employer’s approval letter, Joint Verification form signed by their prospective employer, and Pre-screen Position form).

Все вищевикладене дозволить подати документи на здобуття ПМП в Канаді.

Джерело>>

"Canada4u" допоможе вам поступити в один із обраних вами Вузів прекрасної провінції Онтаріо. Звертайтеся!

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!