Дозвіл на навчання
Study Permit

Якщо ви хочете вчитися в канадському виші або відправити дитину на навчання в коледж, школу або ВНЗ в Канаді, необхідно отримати Дозвіл на навчання (Study permit / Permis d'études). Дозвіл на навчання не є візою. Для в'їзду в Канаду ви отримаєте візу тимчасового резидента (Temporary Resident Visa - TRV, Visa de résident temporaire). Тобто, Study Permit і TRV є невід'ємними частинами позитивної відповіді на вашу заяву на навчання в Канаді. Кожен з них окремо не дасть вам права вчитися в Канаді.

Дозвіл на навчання в Канаді не потрібен:

якщо Ваш курс навчання триває менше 6 місяців;

 • якщо ви є членом сім'ї або співробітником іноземної представника в Канаді, акредитованого Міністерством внутрішніх справ;
 • якщо ви є службовцем іноземних Збройних сил.

Обираючи, до якого вишу вступати, пам'ятайте про те, що не всі навчальні заклади Канади мають право приймати іноземних студентів. Перевірте, чи є обрана вами alma mater в списку акредитованих навчальних закладів Канади - Designated Learning Institutions of Canada, адже тільки вони можуть прийняти вас.

Після вибору навчального закладу вам необхідно подати заяву на навчання, іншими словами - вступити до навчального закладу в Канаді .   У кожного ВНЗ - свої власні правила подачі таких заяв. Позитивною відповіддю на таку заяву стане для вас отримання листа про прийняття до навчального закладу – Letter of Acceptance (LOA). Цей лист є головним документом, який може дати вам право отримати Study Permit і виїхати на навчання до Канади.

Для успішного отримання Study Permit Canada необхідно:

 1. Мати на руках Letter of Acceptance з обраного навчального закладу.
 2. Довести наявність у вас суми, яка покриє:
  • навчання;
  • проживання в Канаді (якщо члени вашої родини будуть їхати з вами на період навчання, враховувати суму на кожну супроводжуючу особу);
  • повернення додому – ваше і членів родини, які приїхали з вами в Канаду. Ви можете «прицінитися», ознайомившись зі статтею нашого блогу, в яку ми винесли всю інформацію про фінансовий бік навчання в Канаді.
 3. Бути законослухняним громадянином, не мати судимостей і не представляти ризику для служб безпеки Канади.
 4. Не представляти медичної загрози для канадського населення. Будьте готові пройти медичне обстеження (медкомісію).
 5. Оформити медичну страховку. Уряд Канади не відшкодовує медичні витрати іноземним студентам. У кожній провінції Канади свої правила щодо медичного страхування студентів. Страховка може надаватися навчальним закладом. Зверніться до адміністрації школи / коледжу / ВНЗ, а також до відповідних інстанцій провінції для отримання детальної інформації. Детально про страховку під час навчання в Канаді в різних провінціях дізнайтеся тут 
 6. Ви повинні переконати імміграційного офіцера, що поїдете з Канади після закінчення терміну перебування в цій країні.

Пакет документів на отримання дозволу на навчання / Study Permit / Permis d'étdues Canada подається онлайн в електронному вигляді або до Візового Центру Канади.

Якщо заяву на Study Permit схвалено, ви отримаєте:

 • лист з підтвердженням, що ваша заява схвалено. Але цей лист ще не є Дозволом на навчання / Study permits / Permis d'études. Цей лист повинен бути у вас, коли ви приїдете в Канаду.
 • візу тимчасового резидента, проставлену в паспорт, з датою, не пізніше якої ви повинні прибути в Канаду.

Отримувати паспорт з візою у Візовому Центрі особисто не обов'язково. Паспорт може бути доставлений вам в будь-яку точку України.

Якщо заяву на Study Permit відхилено, ви отримаєте лист із роз’ясненням причин відмови, які можуть полягати в наступному:

 • ви не надали документи, що підтверджують наявність у вас достатньої кількості коштів для навчання та проживання в Канаді;
 • ви не пройшли медичне обстеження, якщо це було необхідно;
 • ви не змогли переконати візового офіцера, що ваша головна мета відвідування Канади – навчання;
 • ви не переконали візового офіцера, що поїдете з Канади після закінчення періоду навчання (не вистачило документальних підтверджень зв'язків з рідною країною);
 • інші причини.

Якщо ви отримали відмову, ви можете спробувати повторно подавати заяву на отримання дозволу на навчання після усунення / виправлення факту, який послужив причиною відмови.

Що ще потрібно знати про Study Permit?

 1. Ваш Study Permit дійсний протягом усього періоду навчання + 90 днів з дати закінчення навчання. Ви можете виїжджати за межі Канади під час канікул або іншої перерви в навчанні. Для цього ваша віза (TRV) або електронний дозвіл на в'їзд (eTA) повинні бути дійсними. Крім того, після повернення вам необхідно буде надати доказ, що ви є студентом канадського навчального закладу.
 2. У деяких випадках власник Study Permit має право на певні умови роботи в Канаді. Працювати можна on-campus (на території навчального закладу – в рамках факультету, студентської організації) або оff campus, якщо ви є full-time студентом акредитованого (Designated Learning Institution) коледжу або університету або CEGEP (Квебек). Працювати оff-campus не можна, якщо ви є студентом по обміну, студентом мовних курсів або підготовчих курсів для вступу на програму навчання.
 3. Після навчання в Канаді ви можете залишитися в країні і працювати по Post-graduation work permit 
 4. Головний козир навчання в Канаді – це можливість подавати заяву на отримання ПМЖ в Канаді. Для цього потрібно ознайомитися з умовами програми Study to immigrate 

«Canada4u» пропонує наступний спектр послуг усім бажаючим вступити в коледжі або університети Канади або бажаючим поїхати в Канаду на мовні курси:

 • пошук навчальних закладів, які вас цікавлять і відповідають вашим вимогам;
 • листування з навчальними закладами Канади і заповнення всіх необхідних анкет в процесі вступу;
 • переклад документів та заповнення необхідних форм для вступу;
 • оформлення візового досьє (заповнення анкет, переклад і завірення перекладу документів) для отримання дозволу на навчання і візи тимчасового резидента;
 • підготовка до міжнародних іспитів TOEFL, IELTS, DELF, DALF, TEF, TEFaQ, TCF, TEF Canada для вступу до ВНЗ в Канаді.

З візовими послугами «Canada4u» ви можете ознайомитися тут

C послугами «Canada4u» щодо вступу до коледжу, університету або мовної школи Канади можна ознайомитися тут

Корисна інформація? Розкажіть про це іншим!